Вигоріла із середини і пішла на дно із живим екіпажем: москва заборонила кораблям рятувати палаючу атомну субмарину

Загублений світ

Екіпаж усіма силами намагався вручну заглушити ядерний відсік, проте…

У квітні 1970 року радянська бойова атомна субмарина К-8 з чотирма ядерними боєголовками на борту йшла через Біскайську затоку, у 100 км від Іспанії. У якийсь момент на підводному човні виникла пожежа і пошкодила обидва атомних реактори. Екіпаж усіма силами намагався вручну заглушити ядерний відсік, проте у них нічого не вийшло і судно піднялося на поверхню. На допомогу їй прийшли чотири цивільних човни. Та несподівано москва заборонила екіпажу залишати охоплений пожежею підводний човен!

Старпом корабля Харитон Лаптев, який прибув на допомогу екіпажу К-8, досі із жахом згадує, як радянська влада прирекла своїх підводників на мученицьку смерть:

«Наказу рятувати екіпаж не було. Москва з’ясувала стан човна і можливість його порятунку – не екіпажу, а човна! І можливість його транспортування, буксирування у район головної бази флоту».

Прибулі на порятунок кораблі впродовж доби безпорадно спостерігали, як ядерна субмарина вигорала із середини, після чого набрала води і пішла на дно разом із живими членами екіпажу. Тіла загиблих, як і смертоносні ядерні боєголовки, досі перебувають на морському дні, на глибині 4,5 тисячі метрів. А точні координати катастрофи донині зберігаються під грифом «цілком таємно».

Проте, це далеко не перша і не остання катастрофа за участю радянських підводних ядерних човнів, які влада цинічно приховувала, роблячи зі своїх моряків – безвісти зниклих зрадників Батьківщини. Шокуючі подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

08072025
У водах Чорного моря дедалі частіше фіксують небажаного гостя – отруйного сріблястого тетраодона, або рибу-фугу (Lagocephalus sceleratus). 
В епоху Середньовіччя жінкам у Європі відводилася роль переважно за спиною чоловіка, народжуючи спадкоємців. Але на Русі, у Києві, князівни були винятком 
На Вінниччині, серед мальовничих краєвидів, ховається велична таємниця минулого – Немирівське городище. 
У 2019 році на Кропивниччині, під час розкопок одного з найдавніших скіфських курганів – так званої Литої могили, команда скіфолога Юрія Болтрика зробила відкриття, що змусило дослідників затамувати подих. 
07072025
У 1997 році підводні мікрофони ВМС США зафіксували щось незвичне...
07072025
Спека може змусити нас мріяти про кондиціонер навіть дорогою до магазину...