Загублене багатство Єгипту: Асуанська гребля, побудована СРСР, зробила із нащадків фараонів злидарів 

Загублений світ

У сучасному Єгипті люди живуть у важких умовах

Колись могутній Єгипет, земля фараонів та величних пірамід, завдяки розливам Нілу процвітав та багатів. Щорічні повені приносили на поля родючий мул, забезпечуючи щедрі врожаї та добробут для всього народу. Проте, у ХХ столітті історія Єгипту зазнала кардинальних змін, які призвели до занепаду колись квітучої цивілізації.

У 1960-х роках Радянський Союз звів у Єгипті Асуанську греблю, яка мала стати символом прогресу та забезпечити країну електроенергією. І дійсно, гребля забезпечила половину Єгипту життєвонеобхідним ресурсом. Проте, разом із цим, вона позбавила єгипетські поля природного зрошення та удобрення, яке раніше забезпечували розливи Нілу.

Родючість ґрунтів почала стрімко зменшуватися, що призвело до скорочення врожаїв та погіршення рівня життя місцевого населення. Нащадки великої цивілізації, яка колись вражала світ своїм багатством та могутністю, опинилися на межі бідності.

У сучасному Єгипті люди живуть у важких умовах, випікаючи хліб у примітивних печах та мешкаючи у глиняних хатах, які часто не мають навіть даху. Свійські тварини ділять житло з людьми, а замість парканів використовуються діряві очеретяні загорожі, що захищають хіба що від палючого сонця.

Єдиним джерелом доходу для багатьох єгиптян залишаються мільйони туристів, які щороку приїжджають до країни, щоб на власні очі побачити величні піраміди та знамениту гробницю Тутанхамона. 

Золотий саркофаг фараона, його маска та корона, оздоблена коштовним камінням та бурштином, вражають уяву відвідувачів та розповідають про колишню велич Єгипту.
Коли знайшли гробницю фараона, то окрім золотого саркофагу та маски, виявили й корону, оздоблену коштовним камінням та бурштином. Здавна бурштин вважався в Єгипті «сонячним каменем» та асоціювався з богом сонця Амоном Ра. Його використовували для оздоблення храмів, палаців та предметів розкоші. Але ні в давньому Єгипті, ні в Елладі не було покладів бурштину.

«Є підстави вважати, що він видобувався предками бурштино-копочів з Рівненської області», - розповів доктор історичних наук Михайло Відейко.

Більше про історію українського бурштину дивись у випуску проєкту «Загублений світ» просто зараз: 

Loading...

Дивись більше цікавих випусків інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ» щодня на 2+2. 

Читай також:

12022025
Він відокремлював рідину від великих часток та м'якоті, що залишалися в напої
11022025
Він робив усе можливе, аби приховати розкішне життя від громадськості
У 80-х роках дослідник знайшов в драговині річки Міссісіпі сліди невідомому науці виду
11022025
Дослідники з Інституту мистецтв Курто провели рентгенівське та інфрачервоне сканування роботи