Зараз у це важко повірити, але у 19 столітті устриці були їжею бідняків. Їх збирали ті, кому не вистачало грошей на справжнє м'ясо. Через масштабні вилови молюски швидко стали рідкістю і вишуканим делікатесом. Неймовірно, але саме ці маленькі молюски можуть врятувати людей від смертельної небезпеки.
У жовтні 2012 року Нью-Йорк накрив ураган Сенді. Штормові хвилі повністю зруйнували мости, дороги та відрізали район Манхеттена від материка. У воді загинуло 150 людей. Аби чотириметрові хвилі не призвели до катастрофи, довелось навіть відключати три атомні електростанції.
Коли ж морський апокаліпсис вщух, міська влада почала думати, як же ж захистити мегаполіс від гігантських хвиль. Вчені запропонували – відновити у затоці Гудзон живі хвилерізи, які сторіччями оберігали місто.
Колись у водах біля Нью-Йорку жили трильйони устриць. Шар за шаром вони утворювали рифи, а ті ставали осередком життя риб. Молюски формували ландшафт та фільтрували воду, а також – захищали місто.
«Устриці створюють устричний риф, схожий на кораловий. Це певний бар’єр, які не можуть зламати жодні хвилі, це – скелі з мушель. Одна самка у хорошому стані може викласти до ста мільйонів яєць. І це тільки одна! А уявіть, коли їх десять тисяч? За короткий час, років 10-15, вони можуть повністю заселити акваторію», - каже власник устричної ферми Андрій Пігулевський.
Ці та інші цікаві факти про морських мешканців дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Дивись також:
- Допінг у стародавньому Єгипті: робітникам перед будівництвом пірамід давали «магічне» зілля
- Колонії власних клонів та життя у півтори тисячі років: які створіння здатні завжди лишатися молодими?
- Матеріальні докази існування Бога: зафіксований спів янголів, статуї святих, що рухаються та Ісус, який розплющив очі