Українське любовне зілля: як борщ впливає на лібідо?

Загублений світ

Виявляється українські національні страви спокійно можуть замінити усім відомі афродизіаки…

Виявляється українські національні страви спокійно можуть замінити усім відомі афродизіаки, такі як, наприклад, устриці. Етнографиня Ірина Ігнатенко понад 20 років досліджує еротичний фольклор та сексуальність українців і запевняє, що наші предки знали про особливості овочів та спецій, які розпалюють пристрасть.

«Якщо говорити про склад борщу, то можна сказати, що не дивлячись на те, що це овочі для вживання в їжі, вони ще мають еротичну символіку. – каже етнографиня Ірина Ігнатенко – Українці здавна любили обігрувати кулінарію, овочі та вживання їжі у еротичному сенсі. Це був такий собі завуальований код на позначення речей, про які біло не прийнято говорити прямо. Фактично кожен овоч знаний в українському еротичному фольклорі. А також – був і залишається до сих пір таким собі афродизіаком».

Проте крім лібідо, український борщ гарно впливає на здоров’я, про що говорять навіть генетики.

«Борщ готують на основі помідор чи томатної пасти, а у помідорів високий вміст лікопена. Було помічено, що у людей, в яких вищий рівень лікопена, знижується ризик розвитку деяких ракових захворювань», - каже генетик Дарія Лосєва.

Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти, з 6 лютого, щопонеділка, о 17:00 на 2+2 виходитимуть прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Києво-Печерська лавра – святиня, що зберігає тисячолітню історію. Її підземна частина – лабіринти печер, де жили і молилися перші ченці.
15072025
Популярна помилка водіїв може обернутись не лише штрафом, а й кримінальною відповідальністю та конфіскацією улюбленця, попередили в КМДА…
15072025
Відкриття, яке зробила команда Оксфордського археологічного центру, сталося у Норфолку, Англія
Щоб створити щось справді унікальне, не завжди потрібні гроші чи заводи — іноді вистачає лише віри в себе, кмітливості й підручних матеріалів…