Сьогодні стало модним однаково вдягатися зі своїм домашнім улюбленцем, разом робити ранкову гімнастику та ходити на манікюр. Та виявляється, ми давно маємо із тваринами більше спільного, ніж нам здається на перший погляд. Скажімо, у людини із шимпанзе 99% спільних генів, із собакою – 68%, а IQ дельфіна відповідає рівню підлітка.
Палеонтолог із Чиказького університету Девід Рауп ще у 2000 році висунув шокуючу гіпотезу: усі живі організми нашої планети мають спільного із людиною предка. Саме тому усе живе на Землі має неймовірну кількість схожостей. Це подібно тому, як правнуки можуть бути схожими на своїх прадідів, а двоюрідні брати на свою далеку тітоньку.
Вчені не виключають, що у недалекому майбутньому тварини можуть зайняти місце людей, а люди – еволюціонувати у ще більш розумний вид. Прогрес тварин уже розпочався.
Природе нужно, что б все виды менялись, человек в том числе. Эти изменения неизбежны, и они будут происходить всегда, что бы мы там не делали.
Олександр Коляда, генетик
Собака на ім’я Багіра врятувала свою власницю від смерті. 55-річна Юлія Аксьонова з Одеси стала жертвою збройного нападу. Але собака власним тілом закрила її у момент пострілу. Тварина отримала три кульові поранення і пережила шестигодинну операцію. Багіра вижила, попри невтішні прогнози ветеринарів. Чому тварини розуміючи ризики йдуть на жертви заради людей?
Та ще більше дивує, коли тварини беруться виховувати людських дитинчат. Нещодавно у Індії знайшли дівчинку, яка жила у лісах у зграї вовків. На вигляд їй років 10-12, розмовляти не вміє. Проте, розуміє, що до неї звертаються і досить доброзичливо налаштована до людей. Хоча спочатку їх боялася. Вовки всіляко боронили дівчинку від людей і захищали її як повноцінного члена зграї. Опинившись серед людей дівчинка-мауглі почала ходити на двох ногах, носити одяг та їсти з посуду.
Більше цікавого дивіться у Загубленому Світі на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.