Мало кому відомо, що вода в хмарах може важити стільки ж, скільки й реактивний лайнер. Однак, чому вони не падають на нас? Розгадка цього феномену лежить у складному танці природи, де вітри та теплові потоки грають ключову роль.
Кожна хмаринка, яка зависає над нами, є невеличкою армією часточок та кристаликів льоду. А вага цих хмар вражає, в середньому у звичайній хмаринці – 500 тонн води, а от у грозовій міститься і 2 000 тонн!
Проте природні баланс сил не дає цьому всьому впасти нам на голову. Нагріте сонцем повітря розширюється і піднімається вгору, захоплюючи з собою мікроскопічні крапельки води. Така взаємодія створює пласку основу хмари, де нагріте повітря та кристали води утримують одне одного. А от сильні вітри, що тиснуть хмари вгору, допомагають утримувати їх у повітрі.
Але чи можуть хмари колись вирватися та впасти? Виявляється, такі сценарії дуже рідкісні, але все ж таки існують. Хмари, що падають, потребують особливих умов, коли повітряні потоки опускають їх донизу.
Важливо зауважити, що дані від НАСА вказують на зниження висоти хмар, в середньому на 30-40 метрів протягом останніх десяти років. Це може вказувати на зміни в атмосферних умовах. Чи суттєво вплине це на клімат, поки невідомо.
Неймовірну добірку відео із рідкісним явищем, коли хмари падають на землю, знятих у різних частинах світу, дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: