Інтелект став основою обороноздатності України у війні, яку розпочала росія. Натхненням для інженерів-винахідників стали в тому числі і комп'ютерна індустрія. Наприклад, черкаські винахідники втілили в життя автоматичну турель, яка у комп'ютерних іграх захищала людство від віртуальних монстрів.
«Ідея полягала передусім в тому, щоб прибрати наших бійців з лінії вогню. Сидіти в окопі і вести прицільний вогонь неможливо. Всі солдати зараз стріляють по-македонськи, тобто просто висовують руки в напрямку ворога і стріляють. Однак, такий метод вкрай небезпечний. Вони можуть бути уражені дроном, кулею, або осколком. І, аби цього уникнути, потрібна турель», - розповів ветеран російсько-української війни Богдан Саведчук.
Винахідники оснастили турель оптикою, яка дозволяє спостерігати за полем бою з бліндажа та заманювати ворога в пастки.
«Турелі використовують в якості приманок. Скажімо, ставлять десь в стороні, і коли ворог підходити, солдати починають вести з неї вогонь. Ворог повертається, починає атакувати неіснуючу позицію, і в цей момент наші відкривають вогонь на ураження», - додав Саведчук.
До розробки черкащан долучилися конструктори з машинобудівного підприємства, волонтери та науковці вишів. Спільними зусиллями вони створили два види турелей: із дротовим керуванням, які можна встановити в радіусі сотні метрів, та радіокеровані, які працюють на відстані до кілометра.
Цікаво і те, що аби вести прицільний вогонь, зовсім не обов'язково мати навички стрільби. А українські захисники, отримавши турелі, зуміли вдосконалити їх просто на полі бою. Бійці додатково встановили на них прилади нічного бачення, і тепер українські турелі працюють 24/7.
Більше подробиць про військові винаходи українців дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також: