«Це було божевілля, що я там робив!»: блогер поділився враженнями від полювання з диким плем'ям Амазонки

Загублений світ

Амазонська сельва – зелене серце нашої планети, безмежний океан лісів, що розкинувся на території дев'яти країн Південної Америки.

Серед цього буйства природи, в еквадорській частині джунглів, живе плем'я Ваорані – одні з останніх мисливців-збирачів на Землі. Ще кілька десятиліть тому вони уникали будь-яких контактів із зовнішнім світом, живучи глибоко в лісі за своїми споконвічними законами.

У другій половині минулого століття частина ваорані вийшла з ізоляції та заснувала поселення, де поруч із традиційними хатинами з'явилися школа, крамниця і навіть спортивний майданчик. Сьогодні вони носять сучасний одяг, готують їжу в металевому посуді та не тікають при вигляді білої людини. Могло здатися, що цивілізація остаточно поглинула їхній світ, але це було лише поверхове враження. Щоб на власні очі побачити їхнє життя, сюди приїхав Ар'є Сміт, більш відомий як Xiaomanyk. За пригодами блогера на YouTube стежать майже 6,5 мільйонів підписників.

Для ваорані ліс не просто місце проживання, це їхній всесвіт, сповнений таємниць і щедрих дарів. Натомість для більшості іноземців джунглі видавалися непрохідними хащами, де за кожним кроком чатувала небезпека. 

«Єдине, що бачиш у джунглях – це супер-хащі, серед яких звивалася вузька стежка. Скрізь були колоди, а за ними – павуки чи тварини, які хотіли тебе вбити», – поділився своїми враженнями Xiaomanyk, який наважився вирушити в серце земель ваорані.

Але ваорані століттями накопичували знання про цілющі властивості місцевих рослин. Вони знають, сік якого дерева є найкращою протиотрутою, яке листя допомагає загоїти рану, а яке рятує від опіків. Їхні знання є безцінним скарбом, який може виявитися ключем до розуміння багатьох секретів природи.

Чоловіки племені Ваорані – неперевершені мисливці. Їхні методи полювання мало чим відрізняються від тих, що використовували їхні предки сотні років тому. Спочатку вони готують смертельну отруту з місцевих рослин, потім вимочують в ній кінчики своїх довгих дротиків. 

Їхня мета на полюванні – мавпа чи дикий кабан. Вполювати здобич у густих джунглях, де за кожним деревом може ховатися небезпека, є завданням не з легких, а для недосвідченої «білої» людини – майже нереальним. Вологий тропічний клімат виснажує, а кожен крок по слизькій землі вимагає пильності. 

«Це було божевілля, що я там робив! Боже мій, ми йшли по сипких пісках, і ще наставала ніч», – згадував Ар'є Сміт, відчуваючи на собі всі «принади» справжнього «неконтактного» полювання.

То чи повернулися того дня мисливці зі здобиччю? Про це – у випуску проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!

Читай також:

Ви чули про часи козацької слави? Про гетьманів, чиї імена лунають у піснях та легендах?
29042025
У світі автомобільного тюнінгу існує безліч способів виділити свою «ластівку» з сірої маси.
Серранія-Ла-Ліндоса в Колумбії – це справжня сенсація, прихована серед мальовничих ландшафтів.
29042025
Сьогодні, 29 квітня 2025 року, валютний ринок України демонструє незначні коливання основних валют порівняно з попереднім днем. 
29042025
Вже настала весна, і з кожним днем погода стає все теплішою, а це означає одне — час готувати шашлики!