У скіфському кургані знайшли артефакти могутньої Ассирійської імперії: як вони там опинилися? 

Загублений світ

У 2019 році на Кропивниччині, під час розкопок одного з найдавніших скіфських курганів – так званої Литої могили, команда скіфолога Юрія Болтрика зробила відкриття, що змусило дослідників затамувати подих. 

Серед звичних для скіфських поховань речей археологи натрапили на предмети, які, без сумніву, походять з наймогутнішої держави стародавнього Сходу – Ассирії.

«Оце меблеві гвіздочки, які прикрашали, декорували палацовий табурет якогось ассирійського володаря», – не приховуючи захоплення показує і розповідає про свої знахідки Юрій Болтрик. 

Але це лише верхівка айсберга! За словами скіфолога, серед знахідок були й інші коштовні речі, зокрема «плетені золоті ланцюжки з квіточками». Проте справжньою перлиною колекції став чудовий меч, який, за припущеннями дослідників, скіфи принесли з Передньої Азії. 

«Він, звичайно, золотий, руків'я золоте було, піхви теж золоті з великою кількістю різних зображень», – деталізує Болтрик.

Це унікальне відкриття викликає безліч запитань. Як предмети ассирійського походження опинилися в скіфському кургані на українських землях? Відповідь на це питання дає археологиня, скіфологиня та кандидатка історичних наук Евеліна Кравченко:

«Починаючи з VII століття, в скіфських урганах на наших землях почали з'являтися цінні предмети з Близького Сходу. Це, імовірно, свідчить про те, що воїни, які брали участь у походах там, поверталися додому з військовими трофеями».

Це підтверджує теорію про активну участь скіфів у військових походах того часу, ймовірно, у якості найманців або союзників у конфліктах на Близькому Сході. Повертаючись додому, вони привозили з собою багаті трофеї, які ставали свідченням їхньої могутності та статусу.

Більше про ці походи – в проєкті «Загублений світ» просто зараз: 

Loading...

Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!

Читай також:

В епоху Середньовіччя жінкам у Європі відводилася роль переважно за спиною чоловіка, народжуючи спадкоємців. Але на Русі, у Києві, князівни були винятком 
На Вінниччині, серед мальовничих краєвидів, ховається велична таємниця минулого – Немирівське городище. 
У 2019 році на Кропивниччині, під час розкопок одного з найдавніших скіфських курганів – так званої Литої могили, команда скіфолога Юрія Болтрика зробила відкриття, що змусило дослідників затамувати подих. 
07072025
У 1997 році підводні мікрофони ВМС США зафіксували щось незвичне...
07072025
Спека може змусити нас мріяти про кондиціонер навіть дорогою до магазину...