Петро Могила: чому вправний військовий полишив кар’єру і почав займатися богослужінням і вигнанням злих духів

Загублений світ

Він брав участь у знаменитій Хотинській битві 1621 року...

У 30 років Петро Могила був обраний архімандритом Києво-Печерської лаври. У друкарні цього найдревнішого монастиря вже у 1646 році було видано «Требник» укладений Петром Могилою, де було детально описано технологію проведення обряду екзорцизму. А герб його роду із закодованими символами про цей обряд поміщено на одну із сторінок. Книга вийшла великим накладом, адже автор хотів, аби якомога більше людей ознайомилися з містичними таємницями та могли лікувати одержимість бісами власноруч.  

З історичних джерел відомо, що митрополит Петро Могила продовжував працювати над своїм Требником аж до самої смерті. До цього він навіть придбав землю в районі сучасного Голосіївського парку Києва, аби там, у тиші, закінчити книгу про екзорцизм.

«В цьому Требнику дуже багато молитов приведено вже відомих. Петро Могила їх удосконалив, прибрав якісь помилки, які були раніше. Крім того, вніс туди 37 своїх авторських чинів, авторських молитов і обрядів», - розповіла нащадок роду Петра Могили, дослідниця паранормальних явищ Лариса Бомбушкар.

Цікаво, що Петро Могила міг побудувати достойну військову кар’єру, але раптово все кардинально змінилося. Він брав участь у знаменитій Хотинській битві 1621 року, де об’єднане військо України та Польщі розгромило армію турецького султана Османа ІІ. Саме під час цієї війни Петро Могила раптом і вирішив присвятити своє життя релігії.

Але чому молодий козак так несподівано полишив успішну кар’єру військового і занурився у вивчення богословських книг? І чому через чимало поколінь пра-пра-пра онука митрополита отримала відьомський дар? Цікаві факти про Петра Могилу та його секрети – у сюжеті програми «Загублений світ».

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Тисячолітня історія України тісно переплітається з долями європейських країн.
Росія завжди прагнула привласнити собі українську історію, але часом Україні вдавалося хитрістю відстояти своє. 
Коли ми занурюємося в давні часи, стає зрозуміло, наскільки великою та впливовою була цивілізація скіфів, і яку роль вона відіграла у формуванні сучасної України.
01072025
Вчені зробили сенсаційне відкриття, яке змушує переписати підручники з історії.
01072025
На глибині 600 метрів під Карибським морем лежить корабель, навантажений золотими монетами, сріблом та смарагдами...
01072025
Федерація стронгмену України спільно з Міністерством у справах ветеранів України та Коростенською міською радою провела V етап Всеукраїнського турніру для ветеранів війни «Сильні України».