Лондонська світська левиця Марія Леєрстам вирушила у вражаючу експедицію, ставши першою людиною в історії, яка подолала 600 км Антарктиди на велосипеді. Про свою авантюрну подорож жінка ексклюзивно розповіла в сюжеті проєкту «Загублений світ».
У 30 років Марія мала все, про що тільки мріє більшість жінок – високу посаду у великій консалтинговій фірмі, апартаменти в Лондоні та забезпеченого чоловіка, - але щасливою не почувалася. Її життя змінилося в одну мить, коли вони з чоловіком розлучилися і вирішила подорожувати світом на велосипеді. Коли жінка доїхала до півдня Нової Зеландії, її осяйнула думка:
«Там же знаходиться Антарктида. Я вирішила погуглити про велоспорт на льоду і виявилося, що досі ніхто за всю історію людства не катався Антарктидою на велосипеді. Тож я вирішила стати першою. Всі казали, що це неможливо, однак я була впевнена, що зможу».
За допомогою команди механіків вона розробила спеціальний триколісний велосипед, призначений для подолання снігових кучугур та льодових шляхів. Потім прилетіла, висадилася на узбережжі і майже одразу зрозуміла, що все геть не так як планувалося:
«За перші 24 години я заробила висотну хворобу, цілих 19 годин їхала потрісканим льодовиком, мусила підійматися на гору висотою 3 000 метрів. Ви можете собі уявити, як це – льодом їхати на велосипеді вгору? Але найстрашніше було, коли зліва та справа від мене почали падати гори. Я бачила лавини, чула їх, чула той страшний тріск. Я зовсім не відчувала лівого коліна і кожне натискання педалі давалося дуже боляче. Я відчувала, що більше не могла».
Але попри страх, сльози, зневіру в собі та пекельний холод Марія подолала запланований маршрут та потрапила до Книги рекордів Гінеса.
Подробиці про її подорож та життя дивись у ексклюзивному інтерв’ю проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- Норвезькі рибалки звільнили від пут кита, який виявився російським шпигуном-перебіжчиком
- Піратство у 21 столітті: чому «морські пастухи» переслідують і топлять, але не грабують риболовні кораблі?
- Втрачені сторінки Велесової книги могли зберігати в пам’яті кобзарі і передавати нащадкам, аби вберегти від знищення