Легенда двох мелодій: арію «Summertime» автор «списав» з української народної колискової «Ой, ходить сон коло вікон»?

Загублений світ

Мало кому відомо, що українська творчість вплинула і на американську…

У світі музики завжди було місце для невичерпного джерела натхнення – народної музики. Вона відображає культурну спадщину народу і перетинає кордони, захоплюючи серця та витворяючи незабутні музичні шедеври. Але мало кому відомо, що українська творчість вплинула і на американську. Все завдяки міграція талановитих українських артистів та музикантів до США. Після перших хвиль української імміграції на початку 20-го століття багато українських митців привнесли свої творчість, традиції та музичні стилі в американську культуру.

Українські музичні інструменти, такі як бандура, баян, трембіта та інші, отримали визнання в США і вплинули на американську музику. Також українська народна музика і музичні традиції були джерелом натхнення для американських композиторів та музикантів. Їхні твори можуть містити вплив українських мелодій, ритмів або гармоній.

У 1922 році, в рамках турне хору імені Олександра Кошиця, на замовлення якого український композитор Микола Леонтович написав пісню «Щедрик», світ отримав не тільки «Різдвяну пісню». Існує легенда, що свою арію «Summertime» Джордж Гершвін списав з української народної колискової «Ой, ходить сон коло вікон». Він теж почув її на концертах хору Кошиця.

Як звучить «Summertime» у порівнянні з колисковою «Ой, ходить сон коло вікон» - дивись і слухай у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Новини

Всі новини
Війна не злякала його, і він продовжує створювати тут унікальне вино…
Він разом із братом зустріли початок повномасштабного вторгнення в Києві…
Дивитись більше