Кіно-міфи та реальність: чому сцени з дефібриляторами не відповідають реальності?

Загублений світ

Не завжди те, що відбувається на екранах, правда…

На екранах кіноіндустрії події можуть бути спотворені для цілей сюжету, і нерідко це стосується і медичних сцен. Не завжди те, що відбувається на екранах, правда. Одним з таких нереальних моментів є відображення використання дефібрилятора для відновлення серцевої діяльності.

У популярних фільмах часто показують, як медичний персонал застосовує дефібрилятор для відновлення серцевого ритму у пацієнта. Проте, у реальному житті такий сценарій може мати смертельний наслідок. Мало кому відомо, але якщо серце вже зупинилося, використання дефібрилятора може його спалити.

Знаменита пряма лінія з фільмів на моніторах життєвих показників означає, що клітини серця втрачають електроліти, необхідні для проведення електричних імпульсів. Таким чином, коли дефібрилятор віддає розряд, він може лише спричинити подальше ушкодження серця, а не відновити його роботу.

Однак це не означає, що дефібрилятори не є корисними медичними пристроями. Якщо у пацієнта порушені серцеві ритми і шлуночки скорочуються одночасно, пристрій справді може перезапустити систему і допомогти відновити нормальний ритм і функціонування серця.

Які ще існують кіно-міфи, дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Після повномасштабного вторгнення росії, питання ядерного потенціалу України знову набуло актуальності.
Ізраїль Рухомовський був непересічною особистістю – талановитим майстром-самоуком. 
У 1947 році, неподалік від Єрусалима, на північно-західному узбережжі Мертвого моря, сталося відкриття, яке назавжди змінило наше розуміння історії та релігії.
21052025
Витрати на автомийку можуть бути меншими, ніж самостійна чистка автомобіля…