Ця жахлива історія розпочалась ще за часів Радянського Союзу, коли жорстокі експерименти влади призвели до трагедій, які відгукуються й до сьогодні. Каріпбек Куюков, художник із Караганди, малює свої картини дуже незвичним способом: він тримає пензлик або в роті, або пальцями ніг, адже у нього від народження немає рук. Каріпбек народився з такими особливостями через те, що його батьки жили неподалік Семипалатинська, де радянська влада протягом 40 років випробовувала ядерну зброю.
Тривалий час військові та науковці запевняли населення, що експерименти з так званим «мирним атомом» є абсолютно безпечними. Людей навіть заохочували виходити з будинків та спостерігати за потужними вибухами. На той час інформація про вплив радіації на здоров'я людини була дуже обмеженою, а тому багато хто не розумів реальної загрози. Радянська влада свідомо проводила ці експерименти, аби зібрати дані про наслідки, не зважаючи на їхню небезпеку.
«Людям не казали, що це дуже шкідливо. Це були просто таємні досліди над населенням. Спостерігалося за тим, як поведуть себе люди під час вибуху. Потім вивчалися їхні хвороби, які зазвичай були спричинені радіацією. Радянська влада не ототожнювала набуті людські вади з вибухами, які проходили на цьому полігоні», - стверджує Андрій Швачко, військовий історик.
Потрапляючи до живого організму, радіонукліди починають руйнувати здорові клітини. Також, вони деформуються структуру хромосом, через що у новонароджених можуть виникати різні аномалії, від онкології до мутації. І трагедія Каріпбека Куюкова є лише одним із численних прикладів того, як радянські експерименти з ядерною зброєю залишили глибокий слід в історії та долях людей.
Чи дійсно, що експерименти над мирним населенням могли проводити абсолютно законно? І хто за це заплатить? Досліджуй незвідане разом з нами та дізнайся більше про наслідки створення ядерної бомби. Дивись у випуску «Загубленого світу» вже зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Читай також: