Заснував військово-польову хірургію: як українець Микола Пирогов здійснив медичну революцію?

Загублений світ

Його класифікацію поранених дотепер використовують усі армії світу…

Микола Пирогов – український лікар, який здійснив справжню революцію в медицині. Під час облоги Севастополя у розпал війни в 19-му столітті Пирогов працював практично під кулями. Він не лише лікував поранених, а й винайшов методи, які до нього ніхто не використовував. Гіпсові пов'язки , які він застосовував, дозволили зберегти кінцівки та життя солдатам, які раніше були приречені на смерть чи каліцтво.

«Було багато смертей через дрібні поранення. Тоді не знали, що можна врятувати життя навіть з травматично відірваними руками чи ногами», – розповідає військовослужбовець ЗСУ Петро «Стоун» Волощенко.

Проте ключовим винаходом українських лікарів стала класифікація поранених. Він розділив їх на категорії, які дозволяли швидко надавати допомогу. Ця методика досі є основою для медичних служб усіх армій світу.

«Це те, що називається військово-польова медицина. Пирогов створив лікарні – фронтові та прифронтові. Це його ноу-хау», – наголошує доктор історичних наук Павло Гай-Нижник.

Завдяки Пирогову на полі бою з'явилися лікарі, які правильно накладали пов'язки, зупиняли кровотечі й рятували життя солдатів. Його спадщина досі служить основою для військової медицини у всьому світі.

«У нас є видатні люди, які рятують життя вже століття», – додає Петро Волощенко.

Більше про таких українців – у випуску проекту «Загублений світ» просто зараз:

Loading...

Не пропусти! Щопонеділка одразу ДВА нових випусків інформаційно-пізнавальної програми « Загублений світ », присвяченій українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє. Дивись прем'єри о 15:10 та 16:15 на телеканалі 2+2!

Читай також:

19122024
Китай зробив ще один крок у своїй масштабній програмі боротьби з опустелюванням.
19122024
2 січня на каналі 2+2 о 20:50 відбудеться прем'єра комедійного детективу «Бісова пательня»…
Це не просто страва, це ціла історія, коріння якої сягають глибин віків.
Найбільш поширеним методом здобуття зізнання були…