Вчені довгий час ставилися до морських легенд про Кракена та інших морських чудовиськ з певною долею скептицизму. Зустрічі вікінгів із цим морським чудовиськом описуються у скандинавському фольклорі. Співці скальди оповідали про гігантського монстра з моря, який охоплював «довжелезними моцаками корабель, перекидав його, а людей – пожирав». І скептицизм вчених продовжувався б і надалі, якби не подія, яка трапилася 2007 року.
Тоді з Антарктичних вод рибалки виловили чудовисько, завбільшки з вантажівку. Аби підняти гіганта на борт, знадобилося дві години. Його назвали колосальним кальмаром, а поява викликала неабиякий інтерес серед вчених та широкої громадськості. Це відкриття змусило переглянути деякі попередні уявлення про можливі розміри та поведінку кальмарів.
Океанолог Євген Дикий наголошує, що наукові дані про гігантських кальмарів в основному базуються на дослідженнях неперетравлених залишків у хижаків, таких як кашалоти, що підтверджує важливість ретельного аналізу біологічних даних для розуміння морських істот.
Хоча гігантського кальмара виловили в Атлантичному океані, вчені не виключають його можливого існування в інших регіонах, зокрема, у водах Північного Льодовитого океану.
Отже, поява таких величезних морських істот надихає дослідників вивчати та розуміти різноманіття океанського життя, а також переглядати деякі старі морські легенди з новою серйозністю.
Більше подробиць – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.
Дивись також:
- Багатоповерхівки стануть ракетостійкими: сучасне житло в Україні будуватимуть за новими нормами
- Ризикуючи життям, мешканці Іванкова на Київщині під час окупації врятували безцінні картини Марії Примаченко
- Економічне диво Південної Кореї: як країна за одне покоління вирішила проблему бідності і занепаду після Другої світової?