Для багатьох вірян Афон – це не просто географічне місце, а символ багатовікової духовної єдності та традицій. Тисячі років між Україною та Афоном існує тісний духовний зв'язок. Цей зв'язок сягає своїм корінням у часи Київської Русі, коли християнство тільки-но починало поширюватися на українських землях. Афонські монахи відіграли важливу роль у становленні православ'я в Україні, приносячи сюди духовні знання та культурні традиції.
«Усі афонські монахи мріють помолитися у Києво-Печерській лаврі. – розповів настоятель афонського монастиря Симонопетра Єлисей – Як ви приїжджаєте помолитися афонським святиням, так само і афонські монахи прагнуть помолитися вашим».
Москва, намагаючись зберегти свій вплив, всіляко перешкоджала зближенню України з Афоном. Але чому рф так боялася відновлення зв'язків Києва з Афоном? Це стало зрозуміло у 2018 році, коли Україна здобула Томос – документ, що засвідчує її автокефалію. У відповідь російська церква розірвала зв'язки з Константинополем і оголосила Вселенського Патріарха розкольником. Московські попи тоді заявили, що такі рішення є «незаконними» та «канонічно нікчемними».
Ба більше, коли монахи з Афону приїхали відзначити тисячолітні духовні зв'язки України зі Святою горою, московський патріархат, який тоді займав Києво-Печерську лавру, заборонив ченцям відвідувати територію російської церкви без «высочайшего благословения с москвы».
Проте російську істерику можна зрозуміти, адже з тих часів українська церква має Томос, а російська – ні. За давньою традицією Томос був написаний афонськими ченцями, і саме вони стали одними з головних лобістів української автокефалії.
Про тісний зв'язок України та Святої гори Афон дивись у випуску проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Loading...
Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!
Читай також: