Протягом багатьох десятиліть це скелясте плато залишалося недоступним для дослідників через питання безпеки. Лише у 20-х роках XX століття перші науковці змогли дістатися цього унікального місця. Те, що вони там побачили, вразило їх до глибини душі – справжній доісторичний храм, який виявився ілюстрованою енциклопедією знань людей льодовикового періоду. Уявіть собі 13 кілометрів скель, вкритих понад 100 000, можливо, найдавніших у світі малюнків! Археологи були приголомшені, розуміючи, що перед ними, ймовірно, найбільша пам'ятка наскельного живопису на обох американських континентах – своєрідна Сікстинська капела стародавнього народу.
З того часу минуло вже чимало років, однак Серранія-Ла-Ліндоса не перестає дивувати світ новими відкриттями. Кожне нове дослідження, кожен відсканований шар наскельних малюнків відкриває невідомі раніше сторінки історії, продовжуючи захоплювати вчених та розширювати наші знання про перших мешканців Амазонії.
Ці безцінні зображення розкривають неймовірні секрети перших мешканців Амазонії – від їхньої міфології до раціону харчування. Завдяки цим малюнкам вчені дізналися, що первобутні господарі цих земель не просто збирали дари природи, а й вирощували маніоку, гарбузи та кукурудзу, поєднуючи землеробство з вправним мисливством. Вони обожнювали світ навколо себе, вбачаючи богів у кожній тварині та навіть рослині. Поруч із величними зображеннями мастодонта та ягуара художники забутої цивілізації зобразили і самих себе – з піднятими вгору руками, ніби у молитві чи вітанні.
Особливу увагу дослідників привернули деякі зображення тварин. Археолог Університету Ексетера (Велика Британія) Марк Робінсон, демонструючи малюнки, зауважив:
«Маленьке зображення тут схоже на тварину з великою головою і тулубом. Форма голови дуже характерна, особливо цей довгий хобот».
Його висновок приголомшливий: це – мастодонт, доісторичний родич сучасного слона, який вимер у Південній Америці близько 12 000 років тому.
«Очевидно, між цими тваринами і людьми був зв'язок, і малюнок створили саме в ті часи», – підкреслив археолог.
Але це ще не все! Серед наскельних малюнків дослідники ідентифікували ще одну несподівану тварину.
«Це абсолютно точно кінь, дуже цікава форма його голови. Так, це доволі грубе, примітивне зображення, але саме таку форму мав прадавній кінь, але у Південній Америці вони вимерли приблизно 13 000 років тому», – пояснив Марк Робінсон.
Ілюстрована енциклопедія на скелях Серранія-Ла-Ліндоса відкриває завісу в невідоме минуле, даруючи нам унікальну можливість зазирнути у світ перших мешканців Амазонії та переосмислити історію цілого континенту. Більше про це – у випуску проєкту «загублений світ» просто зараз:
Loading...
Не пропусти! Щопонеділка нові випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», що занурюватимуть кожного у захопливі історії, неймовірні відкриття та таємниці, які формують наш світ. Дивись прем’єру о 17:15 на телеканалі 2+2!
Читай також: