Золота епоха смт Олика на Волині: колись селище за розмірами, торгівлею та наукою не поступалося Києву

Українські палаци. Золота доба

В Олику з’їжджалися відомі викладачі з усього світу…

Серед багатьох артефактів, що відображають історію України, особливе місце займає мапа Радзивіллів. Цей документ, замовлений братом Альбрехта-Станіслава Радзивілла, вражає своєю деталізацією та точністю. Проте, є одна дивовижна особливість – на мапі смт Олика на Волині відображено як місто, що за розмірами було майже як Київ. Як це стало можливим?

Згідно з розповідями істориків, Олика пережила своєрідну золоту епоху під час правління Альбрехта-Станіслава Радзивілла. Місто стало центром торгівлі та культурного життя, що привертало до нього увагу з усіх куточків.

«Щорічно в Олиці проводилося 4-5 масштабних ярмарків, які забезпечували живий обмін товарами та ідеями. На той час місто мало стратегічне місце розташування – на перетині торгових шляхів, недалеко від великих міст Луцьк, Рівне та Дубне. Крім того, у місті діяла філія Замойської навчальної академії, де викладали провідні вчені з іноземних країн», - розповіла історикиня Катерина Слабецька.

Альбрехт-Станіслав Радзивілл вкладав значні кошти в розвиток міста, що сприяло його процвітанню. За словами дослідника історії Акіма Галімова, сьогодні важко уявити розміри та значення Олики в минулому, але саме завдяки старанням Радзивілла місто назавжди увійшло до історії України.

«Коли я вперше заїхав в селище Олика, то й подумати не міг про його масштаби в минулому. І все це завдяки одній людині», - каже Акім Галімов.

Більше про місто та його засновників дивись у проєкті «Українські палаци. Золота доба» просто зараз:

Читай також:

Новини

Всі новини
Рід Кочубеїв відомий не лише зрадою, але й секретним архівом, на який полювали більшовики…
Дивитись більше