На межі 19 і 20-х століть Карпати були у великій моді, а особливо невеличке місто у Львівській області – Сколе, яке тоді належало до складу Австро-Угорщини. Місто і його околиці були популярним напрямком відпочинку багатіїв. Проте так було не завжди.
Популярність місту Сколе принесли брати Грьодлі, які заснували тут деревообробну фірму «Брати-барони Грьодлі». Одного разу назва міста злеті з уст англійського короля. А сталося це після того, коли до Букінгемського палацу доставили паркет з карпатського дерева деревообробної фірми братів. Король був дуже задоволений. Після цього клієнтів у Грьодлі побільшало в рази і вони навіть отримали титул баронів.
А після того, як син одного з братів запропонував запрошувати клієнтів до Сколе і влаштовувати їм VIP-клієнт-сервіс з повним фаршем, а по факту – люксовий відпочинок, популярність міста злетіла до небес. У Сколе приїжджали навіть королі. А що любили впливові чоловіки у ті часи? Азарті ігри, жінок, полювання і круті тачки. І все це з’явилося! У місті відкрили: розважальний заклад, щось на зразок нічного клубу, казино, гірськолижний трамплін, хокейне поле, ковзанку і першу в Карпатах санну трасу, а для мисливців в лісі збудували спеціальні колиби із системою оповіщення про появу звірів і навіть встановили телефони. І це при тому, що на початку 20-го століття не було а ні мобільного зв’язку, а ні якихось спеціальних датчиків.
Як же ж тоді працювала ця система? Про це і багато інших цікавих речей розповідає проєкт «Українські палаци. Золота доба»:
Loading...
Читай також: