Царський маєток, оранжереї та фазани: як син пекаря-іммігранта став одним із заможніших людей ХІХ століття?

Українські палаци. Золота доба

Його палац досі стоїть у смт Шарівка на Харківщині…

Син звичайного пекаря-іммігранта, який зміг стати одним із заможніших людей Російської Імперії, цукрозаводчик Леопольд Кьоніг – один із найзаможніших підприємців ХІХ століття. Його маєток в смт Шарівка на Харківщині – справжній царський замок тих часів. І не дивно, адже барон будував палац з королівським розмахом цілих 9 років з притаманною йому німецькою педантичністю.

Цікаво те, що для того, аби понад сто років тому Кьоніг міг дістатися Харківщини, спеціально побудували залізничну станцію, куди він приїхав на власному елітному люкс-вагоні. Маєток, який він побудував, був оточений королівськими садами з комплексом оранжерей і відведеним місцем, окремопобудованих спорудах, для розведення фазанів. Всередині палац прикрашали різноманітні витвори мистецтва, а стелю в одній з кімнат навіть розфарбував найдорожчий німецький художник того часу Отто Пеннер.  

Проте, однією із найцікавіших родзинок будинку був механічний ліфт. З його допомогою підіймали і спускали їжу, посуд чи брудні речі для прання. Цікаво те, що в ті часи в Україні така штукенція зустрічалося дуже рідко, а ідею Кьоніг підгледів у когось в палаці закордоном.

Подробиці – у сюжеті про палац у Шарівці на Харківщині дивись у проєкті «Українські палаци. Золота доба»:

Loading...

Читай також:

Новини

Всі новини
Рід Кочубеїв відомий не лише зрадою, але й секретним архівом, на який полювали більшовики…
Дивитись більше