Вчені провели найдовший сеанс пошуку інопланетних сигналів: чи є у них підтвердження існування позаземного життя?

Україна сьогодні

Питання, чи самотнє людство у космосі, тривожить нас століттями…

Нещодавнє дослідження вчених, проведене з використанням радіотелескопа у Каліфорнії, мало на меті пошук сигналів розумних цивілізацій в системі TRAPPIST-1, що знаходиться на відстані 41 світлового року від Землі. Ця система, яку часто називають «Сонячною системою 2.0», складається з червоного карлика і семи кам’янистих планет, де можлива наявність води – ключового елемента для життя.

«Вчені «слухали» TRAPPIST-1 протягом 28 годин. Це був найдовший одноразовий сеанс пошуку інопланетних сигналів, який коли-небудь проводили. Метою було знайти штучні радіосигнали, які могли б свідчити про існування розвинених цивілізацій. Було відібрано понад 2000 сигналів для детального аналізу, але жоден з них не виявився штучного походження», - розповів колумніст Назар Григоренко в ефірі проєкту «Україна сьогодні», який досліджував це питання.

Попри відсутність результатів, дослідники не втрачають надії.

«Ми наближаємося до виявлення радіосигналів, подібних до тих, які надсилаємо в космос. Нові технології допоможуть нам прослуховувати ще слабші сигнали, можливо навіть ті, що інопланетяни передають між своїми планетами», - зазначив аспірант Університету штату Пенсільванія Нік Тусай.

Хоча це дослідження не дало підтверджень існування позаземного життя у системі TRAPPIST-1, вчені продовжують пошуки. За допомогою новітніх технологій є надія, що одного дня ми все ж отримаємо відповідь на питання: «Чи самотні ми у Всесвіті?»

А поки весь цивілізований світ шукає відповіді, росія розробляє ядерну зброю для космосу. Подробиці – у відео:

Читай також:

Новини

Всі новини
Ще у 2022 році ми й подумати не могли, що на нашому боці будуть воювати роботи...
У 2019 році TikTok став найпопулярнішим застосунком у світі, але він й досі зберігає в собі безліч таємниць…
Інновації в галузі безпілотних апаратів, вже не виглядають як далеке майбутнє…
На сьогодні ШІ ще далеко до автономного саморозвитку, проте…
Дивитись більше