Робити допомагають нам знешкоджувати вибухівку, шукають ворога, і це не фантастика, це відбувається вже сьогодні, і вже зараз.
Технології, які ми ще вчора бачили у серіалі «Чорне дзеркало», вже сьогодні захищають нашу країну. І перевага завжди на боці тієї армії, яка є більш технологічною та сильнішою. Україна вже використовує штучний інтелект, щоб змінити хід війни, і цей процес йде на повній швидкості.
Максим Хотіленко, колумніст, щойно повернувся із фронту, де він на власні очі бачив ці інновації у дії.
«Перед ворогом у нас є 2 великі переваги, на мою думку. В першу чергу, це неймовірні люди, професіонали та герої, які вміють приймати рішення, це дуже важливо. І друге, це технології...», - зазначив Максим.
Унікальна собака, в неї є 4 лапи, вона виконує круто команди, дуже дисциплінована, а ще допомагає нашим військовим. Компактна, маневрена та швидка, 12-кілограмова машина вже активно застосовується на полі бою українськими військовими.
«Цей робопес може пересуватися по рівній поверхні зі швидкістю до 12 кілометрів на годину, що в принципі дорівнює швидкому бігу людини. І в активному русі вона може бути до двох годин, прям в дуже активному. Це в принципі достатньо для того, щоб виконати якісь доволі короткі місії. Висунутися, подивитися, що попереду на відстані там 30-50 метрів десь в щільній забудові, або в лісі, або в полі, де її не дуже видно, і вона може зливатися з оточенням», - розповів Володимир Дегтярьов, військовий 13 бригади НГУ «Хартія».
Також, варто відзначити, що ці технології розробляються за участю українських інженерів та фахівців.
«У собаки 12 суглобів, це дає йому можливість бути дуже мобільною і проходити по складним ділянкам, підійматися по сходах, переступати через якісь речі, там, де можливо забуксувала б якась інша наземна система на коліщатках», - сказав військовий.
А які ще технології Україна використовує на полі бою? Та чи можуть такі технології стати ключовим фактором у війні? Дивись у відео публіцистичної програми «Україна сьогодні»
Дивіться сьогодні, що буде завтра в проєкті «України сьогодні» на прямому етері 2+2 з понеділка по п’ятницю о 19:00.
Читай також:
- Вплив на психіку людей в СРСР через оселі: чому спальні райони були забудовані однаковими будинками?
- Посеред Сахари утворилися озера: нові вражаючі супутникові знімки найбільш гарячої пустелі світу
- Канарська картопля за ціною золота: чому кілограм цієї рослини там може коштувати кількох тисяч доларів?