Правда про Переяславську угоду: що насправді сталося в 1654 році в українсько-російських відносинах?

Справжня історія

В самому Переяславі Хмельницький з делегацією царя нічого не підписував.

Переяславська угода 1654 року – одна з найбільш відомих подій в історії українсько-російських відносин. Проте, навколо неї існує безліч міфів та пропаганди. 

«На цьому договорі тримається вся московська пропаганда останні 350 років, мовляв, тоді Богдан Хмельницький добровільно приєднав Україну до росії, визнавши зверхність російського царя», - зазначив дослідник історії Акім Галімов.

У радянський час використовувався термін «возз'єднання», який має ідеологічне забарвлення. Адже возз'єднується те, що колись було разом. Проте, чи було так насправді? Відомо, що в самому Переяславі Хмельницький з делегацією царя нічого не підписував. 

«Там були лише усні домовленості, вже після цього козацька делегація поїхала до москви, де нібито підписала Березневі статті. Оригіналу цих статей не збереглося, лише чернетки», - говорить Акім Галімов. 

Ці чернетки знаходяться в москві, і ніхто не може стверджувати напевне, чи це оригінальний документ, чи підробка. Таким чином, як виглядала кінцева угода Хмельницького з москвою, сьогодні сказати неможливо. Чи визнав він зрештою зверхність московського царя, і чи погодився на приєднання Гетьманщини до Московського царства?

Проаналізувати цю чернетку угоди, яка цілком може бути підробкою на користь московитів, взявся Акім Галімов. Що з цього вийшло, дивись у відео:

Читай також:

Як не дивно, досі точаться суперечки про правильність розташування кольорів на нашому стягу.
05072025
Ця розробка може дати початок цілому поколінню гнучких гаджетів – від медичних імплантатів до роботів-трансформерів.
Мамай-гора – це не просто пагорб на березі Каховського водосховища. Це справжня скарбниця минулого, одне з найбільших поховань на Євразійському континенті, що зберігає тисячолітні таємниці скіфів.