У 17 столітті в Криму мешкало більше мільйона українців: невідомі раніше записи посла Османської імперії

Справжня історія

Архіви Швеції підтверджують українську історію півострова…

Рф постійно стверджує, що Крим – це росія, а українці з’явилися там випадково. Однак, це зовсім не так! Дослідник історії Акім Галімов знайшов цьому доказ, коли відправився до Швеції у військові архіви. Виявилося, що там зберігається багато документі, які пов’язані з історії півострова.

Евлія Челебі – відомий турецький мандрівник і письменник XVII століття. Він походив із багатої та знатної родини. Його батько був ювеліром султана, а дядько по материнській лінії – великим візиром Османської імперії. Завдяки своєму походженню, Челебі отримував дипломатичні доручення від султана і більшу частину свого життя провів у далеких подорожах.

У 1666 році Евлія Челебі приїхав до Кримського ханства. Він провів там рік, детально описуючи територію сучасного Криму, кожне поселення і його мешканців. Особливо цікавими є його свідчення про українське населення в Криму на той час.

«Він написав, що у 1666 році було чотири по 100 000 козаків, чотири по 100 000 дружин і три по 100 000 їхніх дітей», – розповіла шведська дослідниця українського походження Марина Тратнер.

Тобто, за його підрахунками, у Криму мешкало щонайменше мільйон українців!

«Це дуже велика кількість українського населення в Криму. Навіть якщо поділити зазначену ним цифру на два, – зазначає дослідник історії Акім Галімов і додає – Коли говорять про те, що Крим ніколи не був частиною України, записи Евлія Челебі – доказ, який свідчить про протилежне. Стосунки між українцями і кримськими татарами були дуже щільними».

За словами шведської дослідниці, татарська армія дуже часто допомагала козакам:

«Вони виборювали наші території і воювали разом. Перший міжнародний договір, який підписала Україна, був з кримським ханом. Міждержавний договір – це доказ нашої державності! Тому ці стосунки історичні, вони надважливі і дуже міцні, вони триватимуть. Окупації минають, а історія залишається. Ми будуємо нашу справжню історію, базуючись на картах і на документах».

Більше подробиць про історію українців в Криму дивись у проєкті «Справжня історія» просто зараз:

Читай також:

Новини

Всі новини
І це в той час, як мощі Інгігерди спочивають в саркофазі в Софії Київській…
Дивитись більше