Грандіозна афера 200-річної давнини: як Катерина II «вигадувала» російську мову

Справжня історія

Забудьте все, що ви знали про російську мову, адже її справжня історія не така, як про неї розповідають на росТБ

Те, що ми сьогодні називаємо російською мовою, виявилося грандіозною аферою, провернутою лише 200 років тому. І найцікавіше – в епіцентрі цієї мовної крадіжки опинилася наша з вами, українська мова!

Це звучить як сюжет гостросюжетного детективу, але це – наша реальність. Московити здійснили, можливо, найбільшу крадіжку в історії людства, привласнивши нашу українську історію та мову. А остаточно оформлена вона була за часів правління імператриці Катерини II, близько 200 років тому.

«Спілкувалися Катерина ІІ та її оточення між собою німецькою, а їхньою другою мовою була зовсім не російська – такої мови тоді ще не існувало, - а французька, яка на той час була головною міжнародною мовою у Європі», – розповів дослідник історії Акім Галімов. 

Тільки уявіть: правителька величезної імперії не володіла мовою, яка сьогодні претендує на статус «великої»! 

Отже, яку ж картину побачила німкеня Катерина II, захопивши владу в Російській імперії наприкінці XVIII століття? 

Все було просто хаотично! Російські еліти намагалися говорити старослов'янською, якої, до речі, вони навчились в українців. Селяни ж спілкувалися слов'яно-угрофінсько-татарським суржиком. А оточення самої імператриці надавало перевагу німецькій або французькій.

«Щоб створити єдину російську мову, треба було постаратись. Для цього Катерина ІІ створила Російську академію, яка мала розробити нову російську мову на основі старослов'янської, бо іншого підґрунтя просто не було. І псевдовчені вивезли з Києва та загалом з України величезну кількість книжок, які мали стосунок до вивчення цієї мови. 11 років вони натхненно крали старослов'янську лексику з українських книжок, і у 1794 році світ побачив перший словник штучної російської мови», – шокуюче відкриває правду Акім Галімов.

Саме тому в російській мові так багато старослов'янської лексики. Її «творці» черпали натхнення не з живого, народного мовлення, а з давніх рукописів, більшість з яких, як виявилося, походила з українських земель.

Ця історія російської мови – яскравий приклад того, як імперські амбіції можуть призвести до спотворення фактів і крадіжки культурної спадщини. Більше цікавих фактів про російську мову в проєкті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз: 

Читай також:

Забудьте все, що ви знали про російську мову, адже її справжня історія не така, як про неї розповідають на росТБ
22052025
Злі духи
У світі мистецтва, де ціна на твори геніїв сягає астрономічних сум, завжди існувала тіньова сторона – підробки.
22052025
Шукаєте ідеальну каву в зернах, але губитеся у різноманітті вибору? Не хвилюйтеся!