Звільнена з полону бойовиків українка не може отримати обіцяних державою виплат

Спецкор

Валентину Бучок звільнили під час обміну полонених напередодні Нового року. Україна подарувала їй волю, а от інші обіцянки не виконала.

Електромонтерку з Донецька Валентину Бучок звільнили під час обміну полонених ще напередодні Нового року. Україна подарувала їй волю, але інші обіцянки не виконані – ані зарплатні, ані допомоги. Крихітний будинок із дахом, що протікає, залишки меблів – це все, що є у жінки зараз:

"Я залишилась без нічого. В Донецьку у мене було дві квартири, але винесли все – меблі, речі, техніку".

Жінка більше 10 років працювала електромонтеркою, а після окупації Донецька отримала наказ від роботодавця – продовжувати роботу. Вона мала перевіряти показники лічильників, і саме під час такої перевірки просто на вулиці її затримали бойовики і звинуватили у шпигунстві та вбивстві Мотороли.

"Великоднє перемир'я" у АТО: бойовики не припиняють обстріли

Валентина перенесла 20 годин катувань із пакетом на голові, її погрожували вбити, та жодного разу жінка не просила змилуватись, а на суді кричала «Слава Україні». Загарбники її звинуватили в шпигунстві й засудили на 17 років – так званий трибунал ДНР визнав Валентину наднебезпечною особою.

Її звільнили торік у грудні, проте й досі Валентина Бучок не отримала обіцяної державою допомоги за перенесені страждання. Жінка готується домогтися виплат компенсацій від роботодавця та готує разом із правозахисниками скарги до європейського суду з прав людини. Сподівається, що тоді матиме гроші хоча б на ремонт сільської хати, де вони з чоловіком АТОвцем заново розпочинають життя.

Чому після полону бойовиків у вільній Україні Валентина Бучок не отримала обіцяних виплат від держави? Та як звільненим з полону відстоювати свої права? Розкаже Спецкор на 2+2!

В епоху Середньовіччя жінкам у Європі відводилася роль переважно за спиною чоловіка, народжуючи спадкоємців. Але на Русі, у Києві, князівни були винятком 
На Вінниччині, серед мальовничих краєвидів, ховається велична таємниця минулого – Немирівське городище. 
У 2019 році на Кропивниччині, під час розкопок одного з найдавніших скіфських курганів – так званої Литої могили, команда скіфолога Юрія Болтрика зробила відкриття, що змусило дослідників затамувати подих. 
07072025
У 1997 році підводні мікрофони ВМС США зафіксували щось незвичне...
07072025
Спека може змусити нас мріяти про кондиціонер навіть дорогою до магазину...