За три з половиною роки війни з полону повернулися понад 3140 українських бранців

Спецкор

Загалом за час війни у полон до бойовиків потрапили понад 3300 людей. Кожен 20-ий дотепер у полоні.

За три з половиною роки війни з полону повернулися понад 3140 бранців, але не всі – живими. Як свідчить історія обмінів, найчастіше повернення бійців відкладається через зрив домовленостей з боку терористів. Від української сторони вони вимагають видати злодіїв, засуджених за тяжкі злочини.

Уперше публічно про полоненого заговорили у травні 2014, а перший публічний обмін відбувся у грудні того ж року. Уже з червня 2014 знущання над полоненими українцями – постійна рубрика в Інтернет-каналах терористів. Українська символіка в полоні прирівнюється до вироку. 134 українських бійці в полоні були страчені. Інших хворими та знесиленими виганяють на паради, а віддати спочатку погоджуються лише найбільш покалічених.

У Борисполі зустрічали звільнених з полону українців

У переговори постійно втручаються непричетні перемовники, намагаючись викачувати гроші. Сотні хлопців стають розмінними монетами в політичних ігрищах. Та й для російських бойовиків вони лише «обмінний матеріал – українських полонених вимінюють на людей, які стріляли у наших солдатів та катували наших людей.

Ніколи достеменно не відомо, чим закінчиться черговий обмін. Чи прийдуть бойовики забирати своїх, скільки українців погодяться віддати та чи поїдуть наші нарешті додому. Мами, дружини та діти полонених теж стають заручниками у цій війні. Вже три роки вони пікетують із фото рідних, змінюються тільки цифри на плакатах – кількість днів у полоні.

Як наші поверталися додому, нагадає Спецкор на 2+2!

07072025
На нас чекають як палюча спека, так і довгоочікувані дощі.
Загадкові смерті, примарні попередження та стародавні прокляття – ці теми завжди вабили уяву людства. 
Уяви собі країну, де молитва до Бога та магічний ритуал можуть відбутись в один і той самий день…
Як не дивно, досі точаться суперечки про правильність розташування кольорів на нашому стягу.
05072025
Ця розробка може дати початок цілому поколінню гнучких гаджетів – від медичних імплантатів до роботів-трансформерів.