Європейський парламент підтримав заборону одноразового пластику

Спецкор

Наразі готують спільний для всіх 28-ми країн-членів закон. Обмеження на одноразовий пластик можуть стати чинними вже до 2021 року.

Обмеження на одноразовий пластик у країнах Євросоюзу можуть стати чинними вже до 2021 року. А от у Індонезії з пластиком борються не забороною, а… наданням пільг.

Проїзд на автобусі, за який можна сплатити пластиковими пляшками. Таке вигадали в індонезійському місті Сурабая. Там підрахували: пластик складає 15 відсотків від усіх відходів його жителів. За місяць лише один автобус збирає до семи з половиною тон сміття.

Безкоштовно пускають пасажира, який здає 10 пластикових стаканчиків або п’ять пластикових пляшок.  Їх можна обміняти в пунктах прийому на спеціальні фішки або просто віддати на вході в автобус.

Топ-7 надзвичайних сміттєзвалищ світу

Індонезія – друга після Китаю країна за кількістю сміття, що викидають в океан. Та поки така ініціатива діє лише в Сурабаї. Мета організаторів акції – звільнити місто від пластикових відходів до 2020 року. Завдяки цій ініціативі влада також сподівається підвищити рівень обізнаності громадськості щодо довкілля, зокрема у питаннях, пов'язаних із пластиковим сміттям.

Отримані від пластику гроші перевізники витрачають на транспортну інфраструктуру та озеленення міста.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 



Чи не кожен, мабуть, чув історії про дивовижні зцілення та несподівану допомогу, пов'язану з мощами святих.
Виникає логічне запитання: навіщо кремлю використовувати релігійні установи для шпигунства?
09052025
Друзі, нарешті дочекалися! Чергові вихідні вже стукають у наші двері, обіцяючи довгоочікуваний відпочинок та можливість відволіктися від буденності. 
Ще за життя його ім’я стало легендою, а після загибелі — символом відваги і самопожертви...
09052025
Цей день – не просто чергова дата в календарі, а потужний символ єдності, миру та спільних цінностей, які об’єднують наш континент.