Чому міномет Молот вибухає вже не вперше?

Спецкор

Він вбиває ворогів на фронті – і він же вбиває наших хлопців у мирному житті. За останні роки міномет "Молот" не один раз вибухав і ставав причиною трагедії.

Розробка Кб "Маяк" 120-й міномет "Молот" – за взірець узятий радянський, однак за якістю український  "Молот" нібито мав би бути кращим. Але на практиці виявилося інакше. Минулого тижня він убив трьох наших вояків.

На конструкторські недоліки вказували самі мінометники на фронті, але Міністерство оборони не чуло аж поки не сталась чергова трагедія.

На столичному заводі "Маяк" виробники вибухових мінометів, аби прокоментувати трагічний епізод зі своєю продукцією на Рівненському полігоні, запросили одразу кілька знімальних груп, але в останній момент відмовилися давати будь-які коментарі.

Завод "Маяк" ще 10 років тому випускав магнітофони. Потім тут перекваліфікувалися і почали випускати стрілецьку зброю. Перший міномет "Молот" тут зробили у 2015 році, він одразу поїхав на передову. Але саме ці молоти частіше вибухають на Донбасі, вбиваючи українських військових.

Хто винен у трагедії на Рівненському полігоні?

Скільки разів міномети вибухали під час стрільб – ця інформація закрита, але Спецкору на 2+2 вдалося нарахувати як мінімум шість таких випадків. Щонайменше п’ять разів міномет розривався на передовій, кожного разу гинули люди. 

У 2015 році "Молот" вибухнув на полігоні Широкий лан. У 2016 році було два вибухи, загинули п’ятеро армійців. Ще два випадки за рік у 2017-му – тоді загинуло загалом шестеро людей, і ще троє бійців – вже цього року.

У минулорічному інтерв’ю для Спецкору на 2+2 бійці казали, що у "Молота" не витримує метал. Та слідство щодо кількох випадків вибуху міномету триває.

Версію про те, що сталь ствола міномета не витримує навантаження, могли б спростувати чи довести інженери Київської політехніки.  У них одна з найпотужніших в Україні лабораторій по дослідженню металу, але сюди ні військові, ні слідчі не зверталися стосовно проведення таких досліджень.

Наразі з мінометів "Молот" заборонено стріляти під час навчань. Щоправда, на передовій "Молоти" залишатимуться, і бійці зможуть їх використовувати у разі наступу ворога, бо альтернативи вибуховим мінометам, як кажуть у Міноборони, немає.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 




Новини

Всі новини
18072022
Спецкор
Нині в Україні працюють організації, де можна пройти тестування зі знання української мови…
24022022
Спецкор
Скільки потрібно коштів на такий альтернативний вид обігріву…
24022022
Спецкор
Головне правило – не панікувати, адже саме на паніку й розраховують наші вороги…
23022022
Спецкор
У столиці опублікували брошури для мешканців з покроковим планом дій…
23022022
Спецкор
Під час спеціального випуску журналісти повідомлятимуть найактуальнішу хроніку подій...
22022022
Спецкор
Раніше загарбники створювала провокації виключно катерами та кораблями ФСБ…
Дивитись більше