«Фургон з оркестром»: як рашистські паради та флешмоби формують потрібну кремлю психологію росіян?

Під маскою пропаганди

Це добре відомий у психології ефект Рінгельмана…

Росіяни, на яких постійно впливають через пропагандистські методи такі як, наприклад, «фургон з оркестром», випробовують на собі добре відомий у психології ефект Рінгельмана, описаний французьким професором ще у 1913 році. Вчений на прикладі перетягування канату довів, що коли людина сподівається лише на себе, то викладається по повній, а коли натовп тягне канат, то усі байдикують сподіваючись на інших. 

«Якщо вам кажуть, що оця більшість думає так, то ви з більшою вірогідністю пристанете до цієї більшості. Тому сказати, що більшість завжди це правильно, на жаль, так не буває. Але людині дуже важко протистояти і йти проти течії, особливо коли є більшість», - каже експерт з комунікацій та інформаційних операцій Ален Бобров.

Помпезні шоу на стадіонах, паради в кремлі, флешмоби із рашистською символікою та інші схожі події стають механізмами контролю над російською масою через психологічні та емоційні засоби. Під впливом таких масових заходів росіяни втрачають свою особисту відповідальність, а рівень їхнього критичного мислення зменшується.  

«Фургон з оркестром» так само їздив по між людей ще в нацистській Німеччині. Більше подробиць – у проєкті «Під маскою пропаганди» просто зараз:

Loading...

Читай також:

Новини

Всі новини
У 1970 році вчителька Джейн Еліот провели експеримент «кароокі та блакитноокі»…
Дивитись більше