Ще з дня ухвалення у 1993 році, конституція росії викликала багато запитань. Вона, з одного боку, була втіленням сподівань на демократію, а з іншого – спростуванням цих самих сподівань.
«Конституція росії – це політичний спадок Єльцина, який отримав путін і росія. Її написання і ухвалення були далекими від демократичних процедур і сумнівними з точки зору законності», - розповіла експертка Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Вікторія Мерлич.
Процес прийняття цієї конституції супроводжувався контраверсіями та порушеннями законодавства.
«Єльцин зняв тодішнього генпрокурора Степанкова та голову Конституційного Суду Зоркіна. Так само незаконно у новому ж проекті Конституції було виписано повноваження Президента – одноосібно призначати голову уряду, генпрокурора, сенаторів, голову центрального банка», - каже експертка.
Коли, наприкінці 93-го року її мав ухвалити всеросійський з'їзд народних депутатів, Єльцин в обхід традиційних процедур провів референдум, щоб Конституцію ніхто не оскаржив.
«Референдум провели за дуже низької явки, а сам процес голосування був зфальсифікований ЦВК та регіональними адміністраціями. Доказом неправомірності став і той факт, що ЦВК рф протягом півроку розпорядилося знищити виборчі бюлетні, що і зробили у 1994 році», - розповіла Вікторія Мерлич.
Усі ці зміни в Конституції відобразили перехід росії до суперпрезидентської форми влади, де парламент втратив значну частину своїх повноважень і став дорадчим органом. Зараз це дає можливість путіну одноосібно змінювати закони рф як йому заманеться.
Більше про це – у проєкті «Обережно! Фейк» просто зараз:
Loading...
Дивись прем’єрні випуски проєкту «Обережно! Фейк» в ефірі 2+2 щопонеділка о 20:00!
Читай також: