Жителі стародавніх Помпеї були не тими, ким їх вважали: приголомшливі факти нових досліджень

ДНК-аналізи переписують історію стародавнього міста…

У результаті катастрофічного виверження вулкана Везувій у 79 році н.е., Помпеї поховало під шарами попелу. Зліпки тіл, знайдених у різних частинах міста, були створені на основі порожнин, які залишились після розкладу тканин, і стали основою для досліджень про життя і смерть мешканців Помпеї.

Використовуючи ДНК-аналіз, науковці змогли виявити раніше невідомі факти про генетичні зв’язки між 14 жителями міста. Так, з’ясувалося, що група з чотирьох осіб, знайдена в «Будинку золотого браслета», не була сім’єю. Двоє дорослих і двоє дітей, як спочатку припускалося, виявились неспорідненими.

«Цей випадок доводить, що сучасні припущення про родинні та гендерні зв’язки можуть бути хибними», - зазначив один з авторів дослідження, опублікованого в журналі Current Biology, Девід Райх.

Він також зауважив, що традиційне трактування, де золотий браслет асоціюється з жіночністю, насправді може бути неправильним.

У ще одному місці – «Будинку Криптопортіка» – пара, яка, як вважалося, була двома сестрами, теж не виявилася спорідненою. Більше того, генетичний аналіз підтвердив, що серед них був чоловік. Науковці припускають, що фізична близькість осіб не завжди є ознакою біологічних зв’язків, що підриває усталені стереотипи про культурні асоціації стародавніх часів.

Дослідження також розкрило інші важливі дані про походження мешканців Помпеї: більшість із них мали коріння у східному Середземномор'ї, що свідчить про космополітичність Римської імперії.

«Це підкреслює, наскільки змішаним було населення Риму в ті часи», – зазначив співавтор дослідження Девід Карамеллі.

Науковці продовжують дослідження: вони вже аналізують ДНК 168 додаткових осіб, що дозволить їм створити повнішу картину життя мешканців Помпеї та їхнього походження.

Читай також:

Фото: Archaeological Park of Pompeii

26122024
Вчені знайшли ідеальне місце для пошуку інопланетного життя…