Земля може стати непридатною для життя: як новоутворений суперконтинент може змінити планету?

Однією з основних загроз є екстремальні температури…

Згідно з новим дослідженням, утворення суперконтиненту на Землі, відомого як «Пангея Ультіма», може призвести до серйозної зміни клімату та масового вимирання видів через 250 мільйонів років, про це пише видання The guardian, посилаючись на дослідження, опубліковане в журналі Nature Geoscience. Воно є першою спробою змоделювати можливі ефекти утворення суперконтиненту на Землі.

Однією з основних загроз, пов'язаних із суперконтинентом, є екстремальні температури. За даними дослідження, глобальна температура може піднятися на 15°C (і навіть до 30°C на суші) над рівнем, який існував до індустріальної ери. Це призведе до екстремальної спеки, яка може стати надто важкою для багатьох видів життя.

Окрім того, збільшена вулканічна активність в результаті утворення суперконтиненту може призвести до викиду в атмосферу вдвічі більше вуглекислого газу, ніж зараз. Це призведе до збільшення парникового ефекту і підвищення температури.

Ще однією проблемою, пов'язаною із суперконтинентом, є радіація. Спеціалісти передбачають, що сонце з віком випромінюватиме більше радіації, що ще однією загрозою для життя на Землі.

Крім цього, утворення суперконтиненту може призвести до руйнування рослинності через високі температури. Багато рослин не витримують температур вище 40°C, що може призвести до вимирання багатьох видів рослин та проблем з постачанням їжі.

Важливо відзначити, що ці прогнози мають високий рівень невизначеності через дуже далекий часовий горизонт. Але вони нагадують нам про швидкоплинність еволюції і те, що Земля і її клімат постійно змінюються. Автори дослідження також сподіваються, що ці відомості будуть корисні астрономам у пошуках інших придатних для життя планет у космосі.

Читай також: