Загадкові гібриди морських істот: хто такі «волфіни» і чим вони вражають науковців?

Цей природний експеримент є справжнім дивом…

У природі іноді відбуваються події, які важко уявити. Один із таких прикладів – гібриди китоподібних, які народжуються в результаті неймовірних зв’язків між різними видами цих морських істот. Один з найбільш відомих і цікавих прикладів – гібрид, якого називають «волфіном», дитинча афаліна та малої косатки, пише видання Iflscience. Варто відзначити, що це не єдиний випадок міжвидового змішання у цих морських ссавців. Протягом останніх десятиліть було задокументовано кілька прикладів гібридизації китоподібних, включаючи гібриди між нарлугою і дельфінами.

Перший відомий випадок гібрида був зафіксований в 1981 році, коли в Токійському морському світі народився білий фін. Але цей гібрид не дожив до дорослості і помер через 200 днів.

У 1985 році сталася подія, яка вразила науковий світ: народився ще один гібрид, якому дали ім'я Кекаймалу. Ця молода самка була результатом «незапланованого союзу» між самцем малої косатки на ім'я Іануі та самкою атлантичного дельфіна-афаліни на ім'я Пунахеле.

«У тренувального персоналу була підозра, щойно дитинча народилося. Вона була темнішою за інших дельфінів, і її ніс виглядав так, ніби його відрізали», - розповів викладач у парку SeaWorld у Токіо Джон Бланшар.

Технічно Кекаймалу не був гібридом дельфіна та кита, о скільки мала косатка є, насправді, дельфіном, незважаючи на свою назву. Проте вони належать до двох різних видів, що робить Кекаймалу прикладом справжнього гібрида.

На перший погляд, гібриди китоподібних можуть здатися дивовижними, особливо з урахуванням різниці в розмірах батьківських видів. Зазвичай дельфіни-афаліни мають близько двох метрів у довжину, в той час як самці малої косатки можуть бути понад п’ять метрів довжиною. Створення такого гібридного потомства вимагає особливих фізичних здібностей.

Тим не менше, здається, що ці два види мають тісний зв’язок як у неволі, так і в дикій природі. Раніше дослідники повідомляли, що дельфінів-афалінів і малих косаток часто бачать разом, коли вони шукають їжу.

Загалом, прийнято вважати, що різні види не можуть схрещуватися і створювати плідне потомство. Проте це не завжди так, якщо два види відносно тісно споріднені і мають однакову кількість хромосом. Наприклад, і собаки, і вовки мають 78 хромосом, розташованих у 39 пар, що дозволяє їм успішно схрещуватися. Те ж саме стосується афалін і малої косатки, які мають по 44 хромосоми. Кекаймалу була плідною і спаровувалася принаймні з двома самцями афалін, народжуючи принаймні трьох нащадків.

Читай також:

Фото: Mikkel Høegh Post

10052025
Мережа цього тижня знову показала свій талант поєднувати абсурд із глобальними темами — і, як завжди, викликала бурю емоцій...
Чи не кожен, мабуть, чув історії про дивовижні зцілення та несподівану допомогу, пов'язану з мощами святих.
Виникає логічне запитання: навіщо кремлю використовувати релігійні установи для шпигунства?
09052025
Друзі, нарешті дочекалися! Чергові вихідні вже стукають у наші двері, обіцяючи довгоочікуваний відпочинок та можливість відволіктися від буденності. 
Ще за життя його ім’я стало легендою, а після загибелі — символом відваги і самопожертви...