«Вона була вкрита шарами золота»: у Єгипті знайшли незвичайну мумію та гробницю віком більше чотирьох тисяч років

Мумія була схована у великому вапняковому саркофазі…

У Єгипті оголосили про серію нових археологічних відкриттів, знайдених у некрополі Саккара на півдні від Каїра. Про це повідомляє видання DW і додає, що археологи знайшли вкриту золотом мумію всередині вапнякового саркофага. Вважається, що вона належала людині на ім'я Гекашепес.

«Ця мумія може бути у найкращому стані та найдавнішою серед знайдених у Єгипті на сьогоднішній день», — сказав колишній міністр у справах старожитностей Єгипту Захі Хавасс.

Також Хавасс сказав, що вона була «вкрита шарами золота» і схована у великому вапняковому саркофазі, який був запечатаний протягом 4300 років, «так само, як її залишили стародавні єгиптяни».

Крім цього, археологи також заявили, що виявили чотири гробниці на величезному місці поховання. Знахідки датуються п'ятою та шостою династіями, які відповідають 25-22 століттям до нашої ери. Вважається, що найбільша гробниця, знайдена вченими, належала священику-інспектору та наглядачеві дворян на ім’я Хнумджедеф.

«Гробниця, знайдена в комплексі пірамід Унаса, останнього царя п'ятої династії, прикрашена сценами повсякденного життя – розповів Захі Хавасс – Інша виявлена гробниця належала людині, яку ідентифікували як хранителя таємниць фараона. Це відноситься до священицького титулу, який мали вищі чиновники палацу. Третя могила належала священику, а четверта – судді та письменнику на ім’я Фетек».

Останні роки Єгипет переживає складні часи. Спочатку пандемія COVID-19, а потім війна росії проти України негативно вплинули на кількість туристів. Тому уряд Єгипту оголосив про ряд відкриттів стародавньої епохи, намагаючись вдихнути життя в життєво-важливий туристичний сектор. Туризм є основним джерелом доходу в країні, яке може забезпечити таку необхідну валюту в неспокійні економічні часи.

Читайте також: