В Україні знайшли скелет жінки з чорними мітками

Кісткам 4,5 тисячі років. Археологи вважають, що орнамент нанесли після поховання.

Міжнародна команда дослідників з Польщі та України обстежила кургани, розташовані недалеко від річки Дністер. В одному з них вони виявили скелет жінки, похований 4,5 тисячі років тому. Про це пише ScienceAlert з посиланням на журнал Baltic-Pontic Studies.

Вчені помітили на кістках передпліччя чорні мітки, які, як вони припустили, зробили тварини. Але подальший аналіз показав, що їх нанесли люди вже після поховання.

Хімічний аналіз, проведений співробітниками Університету імені Адама Міцкевича в Познані (Польща), показав, що чорні малюнки з'явилися завдяки людині. За словами фахівців, чорну речовину, схожу на смолу, ймовірно, приготували з деревини.

Дослідники вважають, що орнамент нанесли після смерті жінки. Більш того, вони припускають, що через якийсь час після поховання могилу розкопували, щоб повторити малюнок, але кістки після процедури склали назад відповідно до анатомічної будови.

Археологи повідомили, що народи, які жили в Придністров'ї 4,5 тисячі років тому, вели кочовий спосіб життя. Вони долали на возах великі відстані, тому дослідники не знаходять рештки будинків. З цієї ж причини люди того періоду ховали померлих у високих курганах. Раніше ні в одному з них вчені не знаходили скелетів з такими незвичайними мітками. Вони вважають, що чорні малюнки символізують важливість жінки для решти громади. На момент смерті їй було від 25 до 30 років.

Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?