Топ-5 правил для занять спортом узимку

Ми розповімо, яку користь приносять заняття спортом взимку і як правильно їх організувати, щоб не нашкодити організму!

Настала зима, всі процеси в організмі уповільнюються, і нам теж хочеться поменше рухатися. Та й більшість з нас вважає, що тренуватися зимою на вулиці вже не вийде.

Ще й як вийде! Скористайтеся цими простими порадами – і вперед, боротися із зимовою депресією за допомогою спорту.

  • Правильний одяг

В процесі занять спортом на свіжому повітрі люди схильні дуже часто недооцінювати мороз. У підсумку це може непомітно привести до переохолодження. Досвідчені спортсмени одягаються, як капуста – багато шарів можна легко знімати в міру того, як тіло розігрівається.

Звичну нижню білизну можна замінити на термобілизну, яка не намокає і не прилипає до тіла.

Не забувайте також про шарф і рукавички.

  • Довга розминка

Взимку потрібно більше часу, щоб розігріти м'язи. Ретельна розминка підготує вас до тренування і допоможе уникнути травм в процесі занять.

  • Дихайте

Чим холодніше на вулиці, тим більше навантаження припадає на легені, бронхи і слизову. Через це на холоді часто з'являється відчуття роздратування в горлі і сухий кашель.

Щоб знизити навантаження на дихальну систему, вдихайте через ніс і видихайте через рот. Так холодне повітря встигне прогрітися на шляху до легень. 

  • Пийте

Як правило, взимку, на відміну від літа, нам не дуже хочеться пити, але гаряче повітря від батарей здатне швидко виводити вологу з нашої шкіри. Та й потреба в рідині зберігається. До того ж, під час занять спортом ви неминуче втрачаєте воду разом з потом, і її запас необхідно поповнювати.

Щоб не спричинити зневоднення, необхідно дотримуватися простого правила: пити до 2,5 л води в день.

  • Правильне завершення тренування

Важливо не тільки починати вправи правильно, але і закінчувати, особливо якщо це тренування на свіжому повітрі. Взимку м'язи розігріваються довше, а остигають швидше, тому в цей час року значимість розтяжки після тренувань виростає в рази. Після розтяжки прийміть гарячий душ, який також сприяє розслабленню.

Головне – не забувайте прислухатися до власних відчуттів!

Ще кілька порад:

  • Раптовий мороз, дощ чи ожеледиця можуть зіпсувати тренування. Рекомендуємо продумати комплекс вправ для різної погоди.
  • Складно побороти лінь і змусити себе займатися спортом взимку на вулиці? Тренування можна замінити звичайними пішими прогулянками!
  • Не вистачає сил і енергії на заняття спортом? У зимовий час дуже важливо звернути свою увагу на харчування.
  • За температури нижче -15 градусів займатися на вулиці не рекомендується. Повітря, яке ви вдихаєте, не встигає як слід прогрітися, що може привести до застуди або інших захворювань дихальних шляхів.

Гарного тренування!

Вибори 2004 року були особливими. Це був час «Помаранчевої революції», коли мільйони українців вийшли на вулиці, щоб відстояти свій вибір. 
16072025
Оригінальний трофей Клубного чемпіонату світу з футболу, що є мрією будь-якого клубу, зберігається не в штаб-квартирі FIFA і не у переможця турніру, а… в Овальному кабінеті Білого дому. 
16072025
Коли термометр стрибає за тридцять, навіть вибір футболки здається питанням виживання...