Теракотовий трубопровід 6-го століття до н.е: в Індії розкопали загадкові технології водної інфраструктури

Ці відкриття змінює уявлення про хронологію епохи Сангам…

Археологічні розкопки на ділянці Кіладі в штаті Таміл Наду, Індія, продовжують вражати науковців унікальними знахідкам, пише видання arkeonews. Нещодавно, під час 10-го етапу розкопок, археологи виявили теракотовий трубопровід, який став справжнім відкриттям, що проливає світло на високий рівень розвитку водних технологій, які практикували мешканці цього регіону 2600 років тому.

Кіладі, стародавнє місто на півдні Індії, виявилося справжнім скарбом для археологів, коли його відкрив дослідник К. Амарнат Рамакрішна у 2014 році. Протягом останніх десяти років тут було знайдено понад 20 000 предметів старовини, кожен з яких розповідає про складне та розвинене суспільство, що процвітало на берегах річки Вайгай.

Найновішим відкриттям став циліндричний теракотовий трубопровід, датований 6-м століттям до нашої ери. Цей трубопровід складається з шести циліндричних структур, кожна з яких має довжину приблизно 36 см і ширину 18 см. Вони були ретельно зібрані разом, утворюючи єдиний трубопровід довжиною 174 см. За словами представників Департаменту археології штату Таміл Наду, цей трубопровід, ймовірно, використовувався для транспортування води, захищеної від зовнішніх факторів.

Крім цього відкриття, раніше в Кіладі були знайдені інші елементи водної інфраструктури, такі як закритий канал, відкритий дренаж та невеликі резервуари. Це свідчить про те, що суспільство того часу мало дуже добре сплановану систему управління водними ресурсами.

Артефакти, знайдені під час розкопок, вказують на те, що ще в 7 столітті до нашої ери тамільське суспільство було процвітаючим промисловим центром. Більше того, аналіз виявлених предметів свідчить, що таміли володіли технологіями виробництва заліза ще в 2172 році до нашої ери.

Ці відкриття не лише змінюють наше уявлення про хронологію епохи Сангам, але й додають нові розділи до історії розвитку технологій стародавнього світу.

Читай також:

Фото: M Suganth/Times of India