Таємниця Пізанської вежі: як інженери зупинили її нахил і врятували від руйнування?

Це приклад того, як наука і інженерія можуть подолати виклики…

Історія Пізанської вежі, яка протягом 850-ти років дивує світ своєю стійкістю та нахилом, розкриває низку несподіваних поворотів та інженерних витоків, які врятували її від неминучого руйнування.

Висота 57 метрів і нахил 3,99 градуса – це лише частка вражаючої історії будівництва Пізанської вежі, яке розпочалося у 1173 році. Вже через п'ять років після початку робіт, болотистий ґрунт почав просідати, призводячи до нахилу фундаменту. Як пише видання iflscience, це призвело б до катастрофи – якби інженери просто продовжили додавати поверхи, майже 100-відсотково, що вежа б впала б під своєю вагою. Тому, початкові плани будівництва адаптували під нахил будівлі.

Однак зведення дзвіниці було призупинено на десятиліття після того, як війни і конфлікти по всій Італії втрутилися в процес. Тільки у 1272 році будівництво відновилося, а закінчилося аж у 2008 році.  

Інженери використали хитру роботу, щоб уникнути руйнування Пізанської вежі. Вони зробити її південну сторону трохи вищою. Про це свідчить різна кількість сходинок на верхньому ярусі: шість на півдні, чотири на півночі. Це також означає, що структура злегка вигнута, хоча це ледь помітно неозброєним оком. 

Саме ці інженерні рішення дозволили вежі не лише залишитися стоячою, але і стати символом витривалості та наукової творчості. Історія Пізанської вежі – це приклад того, як наука і інженерія можуть подолати виклики, навіть ті, що ставлять під загрозу архітектурні шедеври.

Читай також:

Фото: Andrux

Ми звикли бачити його портрети у шкільних підручниках, але Іван Франко — це не просто сторінка історії. Це постать, що вражає своїм масштабом та впливом, і про яку варто говорити по-новому. 
Історія, міфи та сьогодення переплітаються, створюючи неймовірні сюжети. 
Найкращі пілоти дронів з усього світу злітаються сюди, щоб кинути виклик пекельній трасі, прокладеній у величезній печері.
30062025
Учасниками інклюзивних змагань стали ветерани війни, військовослужбовці, представники силових структур.  
30062025
У сучасному ритмі життя більшість українців пильно стежать не лише за новинами, а й за цифрами у своїх платіжках...