Суртсей – острів, на який ніхто не може потрапити

Суртсей – це ділянка землі, що утворилася в 1963 році після величезного виверження вулканів, яке тривало 3 роки. Тепер земля використовується для наукових досліджень та спостережень.

Є лише кілька вчених, які допускаються на територію острова, що робить його одним з небагатьох заборонених місць на землі.

Лише 10% вулканічного попелу і лави, з яких утворився острів є над рівнем моря, решта лави знаходиться під хвилями, утворена коли Суртсей був ще підводним. Вулкани острова вважаються згаслими, і на них не було жодної активності з 1967 року.

Вченими було визначено, що бактерії та інші мікроорганізми оселилися на острові вже в перші години народження острова. Рослини також поступово стали з'являтися на острові. Спочатку це були мохи та лишайники, які опинилися на острові вже в 1965 році. У середині 1980-х на острові налічувалося вже понад 20 видів, а в 1998 році з'явилися перші кущі.

У одній з головних історій, що відбулися на цьому острові, йдеться про помідор. Так, ви не помилилися, помідор. Оскільки територія острова ретельно вивчається, на території знаходиться лише невеликий будинок, у якому знаходяться кілька вчених. Перш ніж ступити на острів, особу ретельно оглянуть, тому що одним із головних правил острова є не приносити з собою жодної насінини. Проте, хтось недостатньо уважно поставився до цього правила і сходив у туалет просто на шматок лави. Після цього на острові проросли помідори, що спантеличило вчених. Після того, як вони відшукали причину росту рослини, помідори було негайно знищено, оскільки це заважало б їх науковим дослідженням.


ФОТО: The Surtsey Research Society

Одного разу в Ірландії до багатого фермера прийшли жебраки…
Фантастично довге життя без старіння для людства поки лише мрія…
Найвідоміший будинок в Атлантик-Сіті зовсім не хмарочос, а звичайна двоповерхівка…
У 2017 році в Лондоні відбулася масштабна виставка «Скіфи: воїни стародавнього Сибіру» у стінах Британського музею...
У 1886 році було вирішено перевести мумію фараона Рамзеса ІІ із Долини Царів до Національного музею старожитностей у Каїрі, але все сталося не так, як гадалося…