Шийні кільця та дерев’яні відра в могилах: біля Києва виявили 1000-річний цвинтар з незвичними похованнями

Про знахідку розповіли українські археологи на міжнародних зборах…

Археологи в Україні оголосили про відкриття унікального кладовища XI століття, розташованого приблизно за 80 кілометрів на південь від Києва. Про це стало відомо зі статті археологів Національної академії наук України Всеволода Івакіна та В’ячеслава Баранова, яку вони представили на щорічних зборах Археологічного інституту в Чикаго. За заявою дослідників, більшість ідентифікованих решток на цьому 1000-річному цвинтарі поховані в дерев'яних трунах.

Як пише видання livescience, серед знахідок виділяються сокири, мечі, прикраси та найбільш несподівані – дерев’яні відра біля ніг деяких померлих, що може бути частиною ритуалу, кажуть археологи.  У той час, як знайдені чоловіки були поховані зі зброєю, у похованнях деяких жінок науковці побачили складні шийні кільця, які вони вважають є своєрідним соціальний маркером того часу.

Ще однією цікавинкою є можливість того, що деякі з померлих могли прибути з Прибалтики, враховуючи знахідки, аналогічні тим, які були знайдені там раніше. Дослідники припускають, що ці люди можливо служили у війську правителів Києва, таких як Володимир Великий і Ярослав Мудрий.

Археологи також виявили кам'яний вівтар та різноманітні прикраси, що можуть свідчити як про християнські, так і язичницькі ритуали. Зазначимо, що в той період в Україні поширювалось християнство, включаючи самого Володимира Великого, який охрестився близько 987 року.

Дослідження цього цвинтарю тривало з 2017 по 2022 рік, але російське вторгнення призупинило багато археологічних робіт в Україні, включаючи це відкриття.

Читай також:

Фото: В’ячеслав Баранов

01072025
На глибині 600 метрів під Карибським морем лежить корабель, навантажений золотими монетами, сріблом та смарагдами...
01072025
Федерація стронгмену України спільно з Міністерством у справах ветеранів України та Коростенською міською радою провела V етап Всеукраїнського турніру для ветеранів війни «Сильні України». 
Ми звикли бачити його портрети у шкільних підручниках, але Іван Франко — це не просто сторінка історії. Це постать, що вражає своїм масштабом та впливом, і про яку варто говорити по-новому. 
Історія, міфи та сьогодення переплітаються, створюючи неймовірні сюжети. 
Найкращі пілоти дронів з усього світу злітаються сюди, щоб кинути виклик пекельній трасі, прокладеній у величезній печері.
30062025
Учасниками інклюзивних змагань стали ветерани війни, військовослужбовці, представники силових структур.