Якщо минулого року аферисти заробляли на підробці тестів на коронавірус, то влітку 2021-го масово почали фальшувати сертифікати про вакцинацію. 5 липня у додатку «Дія» з’явилися перші ковід-сертифікати, а вже 13 липня польські прикордонники під час перевірки документів затримали п’ятьох українців з підробними свідоцтвами.
Наче гриби після дощу в Україні дуже швидко з’явилися фірми, які попри всі ризики готові зробити фальсифікат за гроші. Одну з найбільших викрили на Волині. Вартість одного підробленого міжнародного свідоцтва про вакцинацію становила 1600 гривень. Щодня аферисти виготовляли до 20 таких документів.
Подібну схему, до якої були залучені кілька керівників медзакладів та шестеро сімейних лікарів, викрили на Київщині. Ця афера стала однією з найбільших в Україні, адже щомісяця приносила ділкам 5 мільйонів гривень.
Як карають торговців підробленими сертифікатами? Скільки років позбавлення волі можна отримати за фальшиву печатку в свідоцтві про щеплення? Яке покарання спіткатиме Надію Савченко за підробний сертифікат про вакцинацію – дивись у сюжеті програми «Гроші» просто зараз:
Loading...
Дивись також:
- Рейтинг головних ялинок України: чому найдорожча з них – не в Києві
- Найпопулярніші криптовалюти: які з них принесли найбільший прибуток власникам у 2021?
- Обережно, поштова афера: як українців розводять інтернет-магазини
Більше сюжетів – у проєкті телеканалу 2+2 «Гроші», щопонеділка, о 19:30. Не пропусти!