Що таке кремль та у чому «унікальність» головної російської споруди

Ремонтувати будівлю, яка нині руйнується, схоже не збираються…

На перший погляд він грізний і неприступний. За свій вік він бачив князів і полководців, але не завжди успішних і шанованих. Свою сучасну назву найвідоміша будівля росії «кремль» отримала у ХVI столітті. Цим словом замінили відоме у росії слово «детинець». За інформацією Вікіпедії «Кре́мль — укріплений оборонними стінами центр на північно-східних околицях Русі. На території кремля розташовувалась церква, княжий палац, арсенал та ін. З XVIII ст. втратив оборонне значення»

Московський кремль – не єдиний у росії, в країні їх нараховується близько 50, деякі з них ще існують. Та московський кремль – не той, яким був раніше. У далекому ХІІ столітті ця будівля була дерев’яною. Через два сторіччя князь Дмитро Донський, боячись монголо-татарського нашестя, обніс будівлю білими стінами з каменю. Але камінь, схоже, теж не викликав довіри в обороні будівлі. І ще через століття кремль довірили відбудувати італійцям. Ось саме так і з’явився той кремль, який нині стоїть у москві.

Проте ремонтувати чи якось змінювати кремль схоже ніхто не збирається. Нинішня влада переймається лише особистим комфортом. Так, витрати на утримання президента рф путіна, його адміністрації та уряду до 2024 році перевищать 70 млрд рублів! Єдине, про що особисто подбав нинішній очільник – щоб під кремлем побудували цілий бункер!

«Відомо те, що не менше ніж на 300 метрів під землю розподілені усі ці комунікації під кремлем. Фактично це одне з самих укріплених в росії підземних місць», - розповідає військово-політичний оглядач Олександр Коваленко

Про підземне місто під кремлем, скільки коштувало воно росіянам та про ще один бункер диктатора, що знаходиться на Алтаї – дізнайся у сюжеті програми «Гроші»

Loading...

Дивися також: