Рекорди природи: найбільші сніжинки, відомі людині, були за розмірами, як велика піца

Якого розміру взагалі можуть бути сніговий кристал?..

Зимовий пейзаж завжди приховує у собі чарівні та таємничі елементи, а серед них снігові кристали, які вражають своїми розмірами та унікальністю. Мало кому відомо, але 27 січня 1887 року неподалік від ранчо Метта Коулмана в штаті Монтана, США пройшов сніговий шторм, де були зафіксовані найбільші сніжинки, які коли-небудь бачила людина. Просто уявіть, їхній розмір досягав 38 см завширшки та 20 см завтовшки – за розмірами, як велика піца. Але чи був це найбільший максимум, і якого розміру взагалі можуть бути сніговий кристал?

Розібратися в таємниці формування снігових кристалів допоміг професор фізики Каліфорнійського технологічного інституту, доктора Кеннета Ліббрехта, який понад 20 років вивчає ці чарівні утворення. Як повідомляє видання iflscience, він створив модель росту снігових кристалів, що дозволяє пояснити, чому різні температури сприяють формуванню різних структур.

Найбільший окремий кристал снігу, який був виявлений доктором Ліббрехтом, має розмір 10 міліметрів від кінчика до кінчика, що вражає, враховуючи, що звичайні зоряні дендрити мають всього 2-4 міліметри у діаметрі.

Однак залишається відкритим питання, чи існують дві однакові сніжинки? Вчені продовжують шукати на нього відповідь.

Читай також:

01072025
Вчені зробили сенсаційне відкриття, яке змушує переписати підручники з історії.
01072025
На глибині 600 метрів під Карибським морем лежить корабель, навантажений золотими монетами, сріблом та смарагдами...
01072025
Федерація стронгмену України спільно з Міністерством у справах ветеранів України та Коростенською міською радою провела V етап Всеукраїнського турніру для ветеранів війни «Сильні України». 
Ми звикли бачити його портрети у шкільних підручниках, але Іван Франко — це не просто сторінка історії. Це постать, що вражає своїм масштабом та впливом, і про яку варто говорити по-новому. 
Історія, міфи та сьогодення переплітаються, створюючи неймовірні сюжети. 
Найкращі пілоти дронів з усього світу злітаються сюди, щоб кинути виклик пекельній трасі, прокладеній у величезній печері.