«Паляниця» – не «паляница»: вчені підрахували, наскільки українська мова відрізняється від російської

Українська має набагато більше спільного з білоруською…

У росіян дуже багато надуманих претензій до українського народу: починаючи від територій та закінчуючи культурою. Сьогодні, як і всю історію українсько-російських взаємин, рашисти намагаються викорінити українську мову в окупованих областях як «неповноцінний діалект» російської мови. Однак це лише черговий прийом кремлівських пропагандистів, а українська мова має набагато більше спільного з іншими слов'янськими мовами, ніж сама російська.

Українська мова походить від праслов'янської. Проте праслов'янська мовна єдність – це гіпотеза, оскільки розпалася вона ще до появи слов'янської писемності. Основні риси протоукраїнської мови формувалися з VI по XI століття. За часів Київської Русі в побуті було дві усні мови та дві письмово-літературні: церковно-слов'янська та давньоруська (давньоукраїнська, давньокиївська).

«Довгий час існував міф про так звану «східнослов'янську мову». Нібито після розпаду праслов'янської мови з'явилася ця східнослов'янська мова і вже від неї походять три мови: українська, білоруська та російська. Сучасні вчені стверджують, що жодної спільної «колиски» трьох мов не було, а від праслов'янської єдності утворилися різні діалекти, які розвивалися окремо один від одного та на їх основі утворилося багато слов'янських мов», – розповідає мовознавець Олена Бурковська.

Найближчі до української мови – білоруська, польська, чеська, сербська та словацька. Російська у цьому списку лише на 13 місці. Вчені підрахували, що різниця в лексичному складі між українською та білоруською – всього 16%, а ось між українською та російською – цілих 38%. Для порівняння, така сама різниця між французькою та португальською.

Детальніше про походження та відмінність двох мов – дивіться у сюжеті прямо зараз:

Loading...

Читайте також:

На Вінниччині, серед мальовничих краєвидів, ховається велична таємниця минулого – Немирівське городище. 
У 2019 році на Кропивниччині, під час розкопок одного з найдавніших скіфських курганів – так званої Литої могили, команда скіфолога Юрія Болтрика зробила відкриття, що змусило дослідників затамувати подих. 
07072025
У 1997 році підводні мікрофони ВМС США зафіксували щось незвичне...
07072025
Спека може змусити нас мріяти про кондиціонер навіть дорогою до магазину...
07072025
Це сталося під час риболовлі на легендарній іспанській річці Ебро.