Око вперше надрукували на 3D-принтері

Унікальний протез набагато доступніший та ефективніший за вже існуючі аналоги.

За останні кілька років було запропоновано декілька концептів біонічних очей. Деякі з них були успішно випробувані на людях, проте до цього часу всі вони виготовлялися вручну. Технологія тривимірного друку очних імплантатів може здешевити їх виробництво і зробити біонічні протези очей доступними широкому колу людей, які потребують їх.

Про це повідомляє Вокруг Света.

Живе око реєструє світло за рахунок розміщених на сітківці фоторецепторних нейронів, які переводять видиме світло в нервовий імпульс. У моделі, надрукованій на 3D-принтері, роль фоторецепторів грають напівпровідникові діоди, що переводять світло в електричний сигнал.

Створено протез із штучною нервовою системою

Вибудувати ряд діодів на вигнутій поверхні – складна інженерна задача, яку вчені з Міннесоти вирішили, побудувавши особливий 3D-принтер. Перш ніж приступити до друку діодів, вони за допомогою принтера нанесли на внутрішню поверхню скляної півсфери шар срібних наночастинок, потім на ньому шар за шаром наростили структуру фоторецептора з напівпровідникових полімерних чорнил. Весь процес зайняв близько півтори години.

Створено електронну шкіру, що здатна регенерувати

За словами керівника дослідження, 25-відсоткова ефективність перетворення світла в електричний сигнал у готового прототипу виявилася незвично високою для пристроїв, надрукованих на 3D-принтері.

Наступним кроком має стати збільшення кількості фоторецепторів – чим їх більше, тим ефективніше перетворення світла в електричний сигнал.

За останні кілька років компанією вже були запропоновані керований мікроелектронікою матеріал, що імітує живу шкіру, та біонічне вухо, також надруковане на 3D-принтері.