5 грудня, у світі відзначають Міжнародний день волонтера – людей, які докладають максимум свого часу, зусиль та ресурсів заради суспільства. З початком повномасштабного вторгнення команда 2+2 допомагає збирати кошти на потреби військових та постраждалих у цій війні цивільних, забезпечувати теплими речами та амуніцією, підтримувати збори благодійних фондів. Адже в родині майже кожного є ті, хто зі зброєю в руках захищає країну від агресора.
Саме 5 грудня о 21:45 на телеканалі 2+2 в рамках спецпрограмування до Міжнародного дня волонтера, відбудеться прем’єра чотирисерійної воєнної драми «Шлях», в якій акцентується на ролі українських волонтерів у війні з країною-агресором.
Ведучі телеканалу 2+2 дякують усім за самовідданість, незламність, віру, підтримку та продовжують кожен на своєму місці робити все можливе заради наближення перемоги.
Ведучі публіцистичної програми «Україна сьогодні» Ігор Циганик, Олексій Ліхман, Катерина Нестеренко, Володимир Рабчун, Ярослава Кравченко, а також ведучі інформаційно-пізнавального проєкту «Загублений світ» Максим Сухенко та Геннадій Попенко кажуть, що для них донати – це щоденний ритуал, як і безкомпромісне протистояння на інформаційному фронті. Адже ця боротьба триває багато років. Крім того, ведучі мають власні волонтерські ініціативи.
Максим Сухенко
Геннадій Попенко після того, як з родиною потрапив в окупацію на півночі Київської області та побачив її наслідки, організував локальний волонтерський центр «4.5.0», який працює й досі.
«Ми кілька місяців по деокупації займалися доставкою та наданням гуманітарної допомоги. Зараз центр сконцентрований на виробництві маскувальних сіток. Ними вже можна вкрити 7 стадіонів. Використовуємо дорогу легку тканину, що не намокає та не вигорає. Дівчата підбирають кольорові гами під кожну конкретну позицію, пору року, вид техніки. Бійці іноді самі не можуть знайти свою автівку. Але то добре, бо ворогові це робити ще складніше. Тепер маємо багато історій, що їх розповіли бійці, які використовують сітки волонтерського центру 4.5.0. Про те, як уникли смерті, як врятували побратимів, як сиділи в засідці та затрофеїли танк», - розповів Геннадій Попенко.
Ведуча «Україна сьогодні» Катерина Нестеренко на початку повномасштабного вторгнення стала українським «голосом» для італійської аудиторії. Вона готувала підбірку останніх новин з України, розвінчуючи міфи російської пропаганди та розкриваючи реальні факти з історії України. І зараз продовжує це робити в YouTube.
Ярослава Кравченко зазначає, що для неї волонтерство – це відповідальність за країну, підтримка власним ресурсом в ті моменти, коли вона не справляється.
«Вперше я зайнялась волонтерством в 2014 на тлі революції гідності. В складі «39-і жіночої сотні» ми втілювали не тільки проєкти з допомоги добровольцям, забезпеченню потреб ВПО, а й інформаційно-культурні: від малюнків дітей військовим, до гарячих ліній для родичів з психологічної та юридичної підтримки. Тому в 2022 було не так страшно. Я знала, що робити. Робила коктейлі молотова, займалась логістикою, трохи плела сітки. Але згодом, після закриття логістичних і точкових запитів, захотілось створити не просто волонтерську ініціативу. А те, що б працювало регулярно, системно. Так виник проєкт «Всі по 10», це ідея регулярних мікродонатів по 10 грн на різні запити. Кожен збір триває добу, а мета фонду – зробити донати звичкою. В результаті сумарно вже вдалося зібрати приблизно 17 млн грн», - поділилась Ярослава Кравченко.
Її колега Володимир Рабчун вважає: якщо логістика – це кров війни, то волонтери – це лейкоцити цієї крові, які відповідають за «оборонний імунітет».
«Головна складова частина такої діяльності – бажання допомагати оточуючим, а це військові, цивільні, дорослі, діти, тварини. Особисто я беру участь в проєктах, спрямованих на закриття потреб військових, увіковічення памʼяті загиблих, закупівлю медичного обладнання, тощо. Волонтерство притаманне тільки розвинутим суспільствам. Коли ти можеш інвестувати свій час в загальне благо. Це також про відповідальність бути частиною країни», - каже Володимир Рабчун.
Тож не пропустіть прем'єру стрічки «Шлях» 5 грудня о 21:45 на каналі 2+2 і продовжуйте донатити, бо це наближає перемогу!
Читай також: