Концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла рекордних показників

Концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі досягла свого найвищого рівня за останні 800 000 років. І це зовсім не той рекорд, яким хочеться пишатися.

За допомогою даних погодної обсерваторії Мауна-Лоа на Гаваях науковці встановили, що в квітні 2018 року концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі досягла значення 410 ppm (мільйонних часток), що стало рекордом за всю історію спостережень з 1958 року, як повідомляє Іndependent.

"Гарячка" у планети: які кліматичні зміни чекати?

У 1958 році вміст CO2 в атмосфері становив лише 315 ppm. Дослідники відзначають, що в останнє десятиліття концентрація зростає швидше, ніж на початку 2000-х років, так, наприклад, у 2015 році середня концентрація СО2 досягла 400 ppm, а у 2016 році вона складала вже 403,3 ppm.

"Ця точка в процесі зростання концентрації CO2 в атмосфері є вкрай важливою, оскільки вона наближає нас до справді небажаних показників – перевищення порогу в 450 або 500 ppm. А це вже небезпечна ситуація", – переконаний дослідник-геохімік Ральф Кілінг.

Зростання концентрації газу веде до збільшення температури на Землі та інших небезпечних наслідків. 

02072025
В Україні посилили відповідальність за керування транспортом без відповідної категорії водійського посвідчення.
Америка — країна передових технологій, сталевих хмарочосів і бездоганної інфраструктури...
02072025
Нові дослідження вчених проливають світло на приголомшливі процеси, що відбуваються глибоко під східною частиною Африки.
Тисячолітня історія України тісно переплітається з долями європейських країн.
Росія завжди прагнула привласнити собі українську історію, але часом Україні вдавалося хитрістю відстояти своє.