Колючий броньований слимак: вчені знайшли скам'янілість нового виду молюска, якому понад 500 млн років

Він на перший погляд може виглядати як щось неймовірне, проте…

Уявіть собі доісторичного слимака. Чи був він великим, мав мушлю чи колючу шкіру? Нещодавнє відкриття показує, що древні молюски виглядали зовсім інакше, ніж їх сучасні родичі. Як пише видання iflscience, вчені знайшли скам'янілість нового виду слимака, якому понад 500 мільйонів років. Ця неймовірна знахідка дозволяє нам зазирнути у світ раннього кембрію і зрозуміти, як виглядали найпримітивніші молюски.

Скам'янілість Shishania aculeata була знайдена у східній провінції Юньнань, Китай. Незважаючи на те, що древній слимак мав м'яке тіло, яке не часто зберігається у вигляді скам'янілостей, стало відомо, що його особливістю були порожнисті конусоподібні колючки. Згідно з дослідженням, опублікованим в науковому журналі Science, ці шипи, відомі як склерити, зроблені з хітину — матеріалу, який також можна знайти у крабів, комах і грибів.

Фото: M. Cawthorne

Колючий слимак на перший погляд може виглядати як щось неймовірне, проте він допоміг вченим зрозуміти еволюцію молюсків. Shishania був без панцира, але його тіло було захищене колючим панциром. Це відкриття показує, що найдавніші предки сучасних молюсків, таких як кальмари і устриці, мали броньований захист ще до появи мушель.

Дослідник Guangxu Zhang, який вперше виявив скам'янілість, назвав її «пластиковим пакетом» через схожість із поліетиленом. Лише після детального аналізу він зрозумів, що перед ним древній молюск. Згодом він і його команда надали слимаку наукову назву Shishania aculeata, вшанувавши одного з провідних фахівців з вивчення скам'янілостей у цьому регіоні.

Читай також:

Фото: G Zhang/L Parry